X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

In Between? Jak pogranicze wpływa na tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:20
- Projekt "In Between?" wyrósł z Ekspresu Wolności, którego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z przemianami 1989 roku w Europie. Chodzi nam przede wszystkim o pogłębianie pamięci historycznej - tłumaczył w Czwórce Rafał Rogulski, dyrektor organizującej to przedsięwzięcie Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.  
Audio
  • "In Between?" - projekt o pogłębianiu pamięci historycznej. Jak w nim uczestniczyć? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak mieszkanie na pograniczu wpływa na tożsamość ludzi? Między innymi na to pytanie szukają odpowiedzi uczestnicy projektu In Between? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak mieszkanie na pograniczu wpływa na tożsamość ludzi? Między innymi na to pytanie szukają odpowiedzi uczestnicy projektu "In Between?" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Mindmo/Shutterstock.com

Poszukiwanie lokalnych historii mieszkańców regionów przygranicznych m.in. polsko-litewskiego, węgiersko-rumuńskiego, czy albańsko-macedońsko-greckiego. Porządkowanie rodzinnych archiwów, rejestracja wspomnień i dokumentowanie opowieści - te zadania otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji projektu "In Between?". - Udajemy się w miejsca, gdzie ludzie żyją pomiędzy kulturami. W rzeczywistości ich sytuacja jest skomplikowana, bo to są regiony wielokulturowe - wyjaśniał Rafał Rogulski.

Sprawdź też:
Kenia chłopiec Afryka 1200x660.jpg
"Leczymy z misją". Studencka pomoc w Kenii

O praktycznych aspektach projektu "In Bewteen?", między innymi o przygotowujących do podróży warsztatach, w Czwórce opowiadała też Karolina Dziełak, jego koordynatorka. - Etyka historii mówionej, to jest ważny komponent warsztatów naszego przedsięwzięcia. Uczymy również metodologii badania historii przez historię mówioną - podkreślała.

"In Between?" to oferta skierowana do studentów i entuzjastów nauk historii, antropologii kulturowej, socjologii i sztuk audiowizualnych. - Szukamy młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat, których interesuje tematyka poszukiwania tożsamości - zachęcał Rafał Rogulski. Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się, jak do projektu "In Between?" się zapisać, jakie regiony Europy w bieżącej edycji będzie można odwiedzić oraz dlaczego Berlin jest miastem pogranicza. Poznacie też opinie i wspomnienia uczestników poprzednich edycji projektu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Rafał Rogulski (dyrektor Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność), Karolina Dziełak (koordynatorka projektu "In Between?")

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań stypendystą. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:16
- W lutym trwa tzw. nabór wiosenny, zarówno na stypendia zagraniczne, jak i krajowe – mówiła Aleksandra Belina, ekspertka ds. stypendiów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Sheffield. Szok kulturowy gwarantowany?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 17:00
- Gdy pojechałam na studia do Wielkiej Brytanii okazało się, że wszystko, co do tej pory o tym kraju wiedziałam, jest tam zupełnie inne - opowiadała w Czwórce Danusia Dierżanowska, która w Sheffield była na półrocznej wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus +. Jak podobało jej się to miasto? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Tuluzie. Długie wykłady, rugby i rzeka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 18:13
W tym mieście na południowym zachodzie Francji Michał Jackowski studiował europeistykę, a w Czwórce opowiedział, dlaczego warto jechać na Erasmusa do Francji i obalił niektóre stereotypy na temat Francuzów.
rozwiń zwiń