X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa zwierząt. Jak je respektować?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 08:40
Cyrki czy fitness z udziałem zwierząt, walki byków, programy "popływaj z delfinem" oraz zoo trzymające zwierzęta w złych warunkach - to wszystko przykłady wykorzystywania zwierząt w imię rozrywki.
Audio
  • Jak opiekować się zwierzętami, by ich nie krzywdzić? (Dajesz radę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Anna Hoychuk
kot ziewanie 1200.jpg
Ziewanie - czy zwierzęta nudzą się bardziej?

W przyszłym roku minie 40 lat od uchwalenia Światowej Deklaracji Praw Zwierząt, zakładającej m.in., że wszystkie one rodzą się równe i mają swoje prawa. Co każdy z nas może zrobić, aby nie przyczyniać się do cierpienia zwierząt? Mądrze kupować, preferować żywność z upraw ekologicznych, a nabiał i mięso z wolnego chowu. Używać kosmetyków firm, które nie testują swych produktów na zwierzętach, wybierać przyjazną im turystykę, adoptować je, zamiast kupować. - Zanim zdecydujemy się na przygarnięcie zwierzęcia określonego gatunku, czy psa określonej rasy, powinniśmy zastanowić się nad własnymi możliwościami, trybem życia, i skonfrontować wnioski z potrzebami, które dany gatunek ma. Nie każdy powinien pozwalać sobie na "modne" zwierzę, jeśli nie ma warunków, by utrzymać jego dobrostan - mówiła weterynarz dr Małgorzata Głowacka.

pies 1200.jpg
Zwierzęta w kinie - "pornografia przemocy"

Jakie wymagania powinniśmy spełniać, by móc opiekować się psami określonych ras? Co jeszcze możemy zrobić, by pomóc zapobiegać bezdomności kotów w miastach? Skąd czerpać informacje m.in. o prawidłowym żywieniu zwierząt i jak wybierać hodowle, w których bezpiecznie kupować można określone gatunki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: dr Małgorzata Głowacka (lekarz weterynarii)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Behawiorystka: psy i koty to nasze "lustrzane odbicia"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:38
- To nasze "lustra". Jeśli mają problemy w zachowaniu to najczęściej w tych problemach odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli - tłumaczyła Aneta Awtoniuk, psi psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja kur. To dobry pomysł na biznes?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:46
Wybierz kurę, nadaj jej imię, a po niecałym miesiącu dostaniesz prosto do domu 20 świeżutkich jaj! Tak do wirtualnych adopcji kur przekonuje właścicielka start upu "Zaadoptuj kurę". Czy to dobry pomysł na biznes?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieskie życie. Co naprawdę mówią nam pupile?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 10:32
Znajomość niewerbalnego języka psów jest kluczem do stworzenia dobrych relacji z czworonogami. - Do komunikacji psy wykorzystują sygnały zarówno w stosunku do ludzi, innych zwierząt, jak i przedmiotów - mówiła w "Dniu Kobiet" Agata Bagdach, instruktorka ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:29
Jak pokazują badania, obecność zwierząt w domu ma szczególnie dobry wpływ na dzieci. - Gdyby nie zwierzęta w naszym życiu, byłoby ono puste. I to nie tylko psy, koty konie, ale także patyczaki, myszki czy rybki - opowiadała weterynarz Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń