Opiekun zwierząt. "Zajęcie nie dla nerwowych"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 15:50
Bywają kapryśne, nie potrafią powiedzieć, o co im chodzi, ale wspólny język ze zwierzętami potrafi znaleźć nie tylko bohater książek Hugh Loftinga - doktor Dollittle.
Audio
  • Jak zostać opiekunem zwierząt? (Dajesz radę/Czwórka)
Nie każdy nadaje się do pełnienia służby i nie każdy powinien zajmować się profesjonalnie zwierzętami - zaznaczają rozmówcy Beaty Kwiatkowskiej. Kto zatem może zostać opiekunem zwierząt? (zdj. ilustracyjne)
Nie każdy nadaje się do pełnienia służby i nie każdy powinien zajmować się profesjonalnie zwierzętami - zaznaczają rozmówcy Beaty Kwiatkowskiej. Kto zatem może zostać opiekunem zwierząt? (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/GrooveZ

Czytaj także
ornitolog turysta 1200.jpg
http://www.polskieradio.pl/10/4891/Artykul/1769680,Szukasz-pasji-z-polotem-Zostan-ornitologiem

- To pracochłonne zajęcie - mówi Michał Jabłoński, opiekun zwierząt w warszawskim ZOO. - Wykształcenie kierunkowe oczywiście pomaga w tym fachu, ale liczą się także pasja i miłość do zwierząt - dodaje.

Dzień pana Michała rozpoczyna się od obchodu - pod jego opieką jest ponad 900 ptaków. - Muszę zajrzeć do każdej woliery. Sprawdzić, w jakiej formie są zwierzęta - opowiada. - Często po nocy zwiększa mi się stan podopiecznych, bo w wielu przypadkach przychówki pojawiają się rano - wyjaśnia.

W audycji sprawdzamy także, jak opiekować się słoniem, czym karmione są żyrafy, zebry, hipopotamy i lwy oraz którzy mieszkańcy warszawskiego ZOO najbardziej lubią sushi...


Czytaj także
pies 1200.jpg
Jak poznać, że twój pies choruje?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 14.05

kul/mg

Czytaj także

Petsitter - fach, który narodził się z miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 15:40
- Ludzie szukają opiekunów do psów z miłości do swoich zwierzaków - uważa petsitterka Daria Godlewska. - Dzięki nam pies regularnie chodzi na spacery, jest wybiegany i nie czuje się samotny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Florysta. Jeszcze rzemieślnik czy już artysta?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 13:00
Dziś praca w kwiaciarni to nie tylko przewiązanie gerberów kokardką. - To ciężka, fizyczna harówka. Dlatego ludzie, którzy nie kochają kwiatów i nie mają radości z obcowania z nimi, nie dadzą sobie rady - tłumaczyła Małgorzata Karolak, właścicielka pracowni florystycznej Barwy Natury.
rozwiń zwiń