X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zostać finansowym ninja we własnym domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 17:54
- Zawsze łatwiej jest zarobić pieniądze i nimi zapłacić, bo jest to dla nas mniej kosztowne. Czasami warto zaciągnąć pożyczkę, tylko warto mieć świadomość, że oddamy dużo więcej niż rzeczywiście zapłaciliśmy - mówi ekspert finansowy, Michał Szafrański.
Audio
  • Jak nie wpaść w finansowe tarapaty? (Dajesz radę/Czwórka)
- Wiele osób, które prowadzą domowy budżet mówi, że w pewnym momencie okazuje się, jakby sobie dały podwyżkę. Dzieje się tak dlatego, bo wcześniej wydawali wszystkie pieniądze, jakie mieli do dyspozycji, po czym podchodząc w planowy sposób do planowania finansów okazuje się, że można coś odłożyć - mówi gość Czwórki
- Wiele osób, które prowadzą domowy budżet mówi, że w pewnym momencie okazuje się, jakby sobie dały podwyżkę. Dzieje się tak dlatego, bo wcześniej wydawali wszystkie pieniądze, jakie mieli do dyspozycji, po czym podchodząc w planowy sposób do planowania finansów okazuje się, że można coś odłożyć - mówi gość CzwórkiFoto: nattanan23/Pixabay/ CC0 Creative Commons

Pierwszym krokiem do długów, jak podkreśla gość Czwórki, jest korzystanie z karty kredytowej i wydawanie pieniędzy, które nie są na naszym koncie. Dość łatwo w przypadku nieprzewidzianych wydatków i sytuacji wpaść w pętlę zadłużenia. - Karta kredytowa niestety jest bardzo wygodnym instrumentem płatniczym, ale jednocześnie powoduje, że niektóre osoby wpadają w długi - mówi Michał Szafrański.

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie się zadłużają, jest życie ponad stan i wydawanie większych kwot, niż te z wpływów na nasze konto. - Byłoby krzywdzące, gdybym powiedział, że wszyscy z tych powodów wpadają w długi, bo niektórzy je dziedziczą, bo np. pomagają w spłacie zobowiązań rodzicom. Część osób wpada w kłopoty finansowe ze względu na działalność gospodarczą, bo jak się mówi tylko jeden na dziesięć biznesów przetrwa próbę czasu - opowiada ekspert.

O tym, dlaczego nie warto zadłużać się na inwestycje, w jakich sytuacjach podejmowanie decyzji o kredycie jest dobrym pomysłem i co można zrobić, by pieniądze nie przeciekały nam przez palce mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Michał Szafrański (finansowy Ninja, bloger, ekspert finansowy, jakoszczedzacpieniadze.pl)

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 14.05

sm/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skutecznie oszczędzanie. "Postaw sobie realne cele"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 15:13
To już ostatni dzwonek, by zacząć oszczędzać na wakacje. W Czwórce podpowiadamy, jak to zrobić, by udało nam się zgromadzić gotówkę choćby na drobne wydatki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka oszczędzania z finansowym ninją

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 13:29
Konsekwencja i umiejętność dostosowania się do każdych warunków - m.in. takie cechy posiada każdy zawodowy ninja. A jak się one mają do naszych finansów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa konsumenta. Jak zwrócić towar do sklepu?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 15:54
Czy możemy zwrócić nietrafiony prezent, gdy nie mamy paragonu? A czy będzie to możliwe, gdy zakupimy towar w promocji? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w Czwórce.
rozwiń zwiń