Poznając kuchnie świata - podróże kierowane smakiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:05
- Gdy podróżuję, coraz częściej do różnych krajów prowadzą mnie ich kulinaria - opowiada w Czwórce Marta Gawrychowska, podróżniczka i autorka bloga "Podróże od kuchni". 
Audio
  • Blogerka Marta Gawrychowska opisuje swoje kulinarne podróże (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com

Marta Gawrychowska Są takie kraje jak Francja czy Belgia, gdzie lepiej zje się w restauracji. Natomiast do Azji w dużej mierze jedzie się po to, żeby spróbować jedzenia ulicznego

Połączenie jedzenia i zwiedzania różnych zakątków świata to dziś pomysł na życie Marty Gawrychowskiej. - Są takie kraje, które nie kojarzą mi się z jedzeniem. Mają za to inne atuty - mówi zaproszona blogerka. - Są jednak takie, których wspomnienie od razu nasuwa mi konkretne smaki i potrawy - dodaje Marta Gawrychowska.

Swojego bloga podróżniczka prowadzi nie tylko po to, żeby nie zapomnieć o fantastycznych ludziach, których poznała, i miejscach, które udało się jej zobaczyć, ale także po to, aby z czytelnikami dzielić się opisami tradycyjnych potraw, które miała okazję skosztować. - Jeśli chcemy spróbować oryginalnej kuchni, to najlepiej udać się do sprawdzonej restauracji, którą polecają lokalsi - przekonuje Marta Gawrychowska.

Sprawdź też:
wulkan jezioro człowiek 1200x660.jpg
Z pasji odkrywania - wyprawy na szczyty wulkanów

Jakie przysmaki można zjeść na Seszelach, czym zaskoczyła ją kuchnia Mołdawii, czy jedzenie na Białorusi jest tanie oraz z czym, jeśli nie z pizzą, kojarzą się jej Włochy - więcej o tym w nagraniu audycji.

Ponadto w "Dajesz radę" kucharz i kulinarny ekspert Grzegorz Łapanowski opowiada o najdroższych potrawach świata.

Marta Gawrychowska Anna Hardej w Czwórce/fot. Czwórka Marta Gawrychowska Anna Hardej w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Marta Gawrychowska (podróżniczka i autorka bloga "Podróże od kuchni")

Data emisji: 4.09.2017

Godzina emisji: 14.07

jsz/jp

Czytaj także

Katowice - miasto, które brzmi i dobrze wygląda

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 18:40
Kulturalne serce Śląska bije na terenie dawnej KWK Katowice. - Mamy tu Strefę Kultury, która jest ewenementem na skalę światową. Należą do niej m.in. nowoczesne Muzeum Śląskie, ikona polskiej architektury, czyli Spodek oraz projekt akustyczny Tomasza Koniora - siędziba NOSPR - wymienia Piotr Fuglewicz z grupy "Śląsk jest śliczny".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruzja to nie tylko królestwo smaków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:58
- Gruzja to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy Gruzin powie, że serce Gruzji bije w jego domu przy rodzinnym stole, kiedy zaprosi cię w gości - mówi reporter Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń