Erasmus po niemiecku. Jak studiuje się u naszych zachodnich sąsiadów?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 12:20
O studiowaniu w Niemczech i podróżowaniu po krajach leżących w basenie Morza Północnego opowie Anna Kobus.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Spędziła trzy semestry Erasmusa na największej uczelni sportowej Sporthochschule w Kolonii w Niemczech, jeden semestr na studiach licencjackich, kolejny na praktykach w Institute of European Sport Development and Leisure Studies a potem semestr na studiach magisterskich i dodatkowych kursach niemieckiego. W sumie dwa lata w Kolonii.

Dzięki studenckiej karcie miejskiej zwiedziła większość landu Westfalii Północnej, dzięki seminarium dodatkowo Berlin i Szwarcwald, a dzięki miłości do podróży wraz ze znajomymi z akademika zwiedziła rowerowo niemieckie rejony morza północnego, Belgię, Holandię i Luksemburg.

W trakcie Erasmusa założyła swojego fanpage podróżniczego, poznała niezliczona ilość osób z całego świata, miała możliwość uprawiania sportów mało dostępnych w Polsce, a po powrocie na AWF została mentorką Erasmusa w Polsce.

***

Na audycję "Dajesz radę" w środę (2.05) od godz. 14.05 zaprasza Justyna Tylczyńska.

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:05
W ramach programu Erasmus Plus studiował przez jeden semestr w Oulu w północnej Finlandii. - Wybrałem ten kierunek podróży, bo lubię skandynawską kulturę, a nie lubię tłumów. Liczyłem trochę na łut szczęścia i udało się - tłumaczył Łukasz Wolak w Czwórce.
rozwiń zwiń