Jak połączyć podróże z dziennikarstwem?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 19:00
- Lista wymarzonych destynacji wciąż rośnie, nie zmniejsza się wraz z liczbą przejechanych kilometrów – mówiła Patrycja Jaskot.
Audio
  • O łączeniu pracy dziennikarza i blogera z podróżniczą pasją opowiada Patrycja Jaskot (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacob Lund/Shutterstock

- Bycie reporterem to zawód, w którym ciągle jesteś w drodze. To bezcenne doświadczenie, które bardzo dużo uczy. Nawet, jeśli jeździ się wyłącznie po Polsce - przekonywała Patrycja Jaskot. - Pasja podróżowania to element pracy reportera. To ciekawość świata, bycie blisko ludzi i poznawanie kultur. Zamiast spać i jadać w hotelu wolę wyjść i porozmawiać z przypadkowymi osobami.

Korespondenta zagranicznego i dziennikarza "stacjonarnego" łączy jedno: relacjonowanie wydarzeń. Czy warto podróżować, pracując? I czy to opłacalne zajęcie? Jak połączyć przyjemne podróże z pożyteczną pracą i z jakimi zagrożeniami się wiąże takie zajęcie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie o jej doświadczeniach rozmawialiśmy także z m.in. Magdą Skajewską, dziennikarką Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Patrycja Jaskot (dziennikarka, podróżniczka, blogerka)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Czytaj także

Wakacyjna praca. Jak znaleźć tę wymarzoną?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 15:42
Agencje pracy tymczasowej to dla studentów szansa, by dorobić w czasie wakacji. - Ciężko dostać pracę zgodną z wykształceniem i zainteresowaniami - ostrzega Urszula Kowalska z OHP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie twarze Grecji. Gdzie najlepiej pojechać?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 17:10
- Kuchnia grecka jest prosta i w dużym stopniu bazuje na tym, co można znaleźć w ogródku, więc jest bardzo zdrowa. Grecy żyją najdłużej w całej Europie - opowiada Anna Biernacka-Rygiel, autorka bloga "Grecko mi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"ArchiMapy". Co działo się w 1985 roku na plaży w Chałupach?  

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 14:37
- Zapewne Państwo się z zdziwią, gdy zapowiem temat dzisiejszej audycji: "Naturyzm i nagość" - mogliśmy usłyszeć w 1985 roku na falach Polskiego Radia w audycji o plaży w Chałupach.
rozwiń zwiń