Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
Audio
  • "Thetta redast" - stoicki spokój Islandczyka (Dajesz radę/Czwórka)
Małe domki w Mjoeyri (Eskifjrur) we wschodniej Islandii (zdjęcie ilustracyjne)
Małe domki w Mjoeyri (Eskifjörður) we wschodniej Islandii (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Boyloso/Shutterstock.com

Udało mi się spróbować kilku lokalnych potraw. Nikomu nie polecam sfermentowanego rekina. Gorszy od zapachu jest tylko smak Wojtek Kokot

Z Erasmusa wrócił nie tylko z licznymi doświadczeniami, mnóstwem nowych znajomości, bogatszy o islandzką filozofię życiową - "Thetta redast", co oznacza "wszystko się jakoś ułoży".

- Trafiłem na Reykjavik University, uczelnię o bardzo nowoczesnej infrastrukturze. Prawdopodobnie dlatego, że jest to stosunkowo młoda szkoła wyższa. Zajęcia odbywały się tam w grupach, w zależności od tego, jakie zajęcia się wybrało. Wiele zajęć polega na wspólnym rozwiązywaniu casusów. Po zapoznaniu się z materiałem źródłowym należy przedstawić najlepsze możliwe rozwiązanie danego problemu - opisywał Wojciech Kokot i wyjaśniał jak dostać się na islandzką uczelnię i czy w ramach programu Erasmus Plus musimy ponosić koszty związane z płatnymi w tym kraju studiami.

Czy trudno o zakwaterowanie akademikach w Reykjaviku? Ile kosztuje utrzymanie? Co robić poza uczelnią? To czas spędzony na wyprawy do kraterów wulkanów i polowanie na zorze polarne? Jaki środek transportu powinien wybrać podróżujący po tym kraju turysta? O to m.in. zapytaliśmy Wojtka Kokota, który na wymianie studenckiej spędził w tym kraju cztery miesiące. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Lizbona - jak wyglądają studia na plaży?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 09:00
Otwarci ludzie, bliskość oceanu i klimatyczne miejscówki. - W Lizbonie najtrudniej studiuje się w semestrze letnim, bo wtedy nauka kompletnie nie idzie w parze z pogodą - przekonuje Karina Balcer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:05
W ramach programu Erasmus Plus studiował przez jeden semestr w Oulu w północnej Finlandii. - Wybrałem ten kierunek podróży, bo lubię skandynawską kulturę, a nie lubię tłumów. Liczyłem trochę na łut szczęścia i udało się - tłumaczył Łukasz Wolak w Czwórce.
rozwiń zwiń