Au pair - czy to praca dla mnie?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:01
Decydują się na pozostawienie swojego dotychczasowego życia i wylatują na rok, czasem dłużej, żeby opiekować się dziećmi, mieszkącymi dzięsiątki kilometów od Polski. Mierzą się z szokiem kulturowym, językiem, problemami wychowczymi. W zamian zyskują niezapomniane wspomnienia i możliwość podróżowania po USA.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

pies jedzenie 1200.jpg
Jesienna dieta. Co zmieni się w życiu naszych zwierząt?

Jak zostać au pair? - Przede wszystkim trzeba spełniać wymagania wiekowe. Najmłodszy uczestnik programu musi mieć min. 18 lat, najstarszy nie więcej, niż 26 - wyjaśniała Beata Piróg. - Żeby przystąpić do programu trzeba posiadać prawo jazdy. Poszukujemy osób niepalących i takich, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi - wyliczała koordynatorka. - Ale bez obaw, wystarczą referencje od siostry, lub cioci, która potwierdzi, że opiekowaliście się ich dzieckiem - mówiła. 

podróże_1200.jpg
Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

- Najtrudniejszy jest wybór rodziny. Zależało mi na wyborze takiej, w której dzieci nie wymagałyby opieki weekendami, bo bardzo zależało mi na możliwości podróżowania - opowiadała uczestniczka Ania Motyl. - Zanim wyleciałam do USA kontaktowałam się z rodziną, więc wiedziałam, czego mogę się spodziewać. To, co zastałam na miejscu nie było dla mnie dużym zaskoczeniem - przekonywała.

Beata Piróg, Ania Motyl, dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska w Czwórce Beata Piróg, Ania Motyl, dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska w Czwórce

Dlaczego warto zostać au pair? Jak wybrać rodzinę z którą spędzimy ponad rok? Czy wymagany jest certyfikat językowy? Jak się zaaklimatyzować i czy pomaga w tym organizacja delegująca au pair? Jak wyglądają weekendowe wyjazdy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Beata Piróg (Cultural Care Au Pair), Ania Motyl (uczestniczka programu)

Data emisji: 3.10.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Studia w kraju tulipanów i wiatraków. "To profesjonalizm i wysoki poziom"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 15:00
Haga to siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, ale także nadmorski kurort oraz kolebka studentów. W ramach programu Erasmus+ postanowił wyjechać tam Karol Chmielewski, student Business and Service Marketing. O tym, jak studiuje się po holendersku, opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na szlakach duchowości Majów. "Moją mapą były ludzkie historie"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 17:00
- Jest ponad 20 grup Majów i wszystkie rozsiane są po tzw. Mundo Maja, czyli terenach dzisiejszej Gwatemali, Meksyku, Hondurasu, Belize i Salwadoru. Ludzie ci mówią także różnymi językami - mówi Weronika Mliczewska, autorka książki "Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Latynos niejedno ma imię - podróż przez Karaiby, Meksyk i Amerykę Centralną

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 16:36
- Kultura, muzyka, język, ludzie, którzy są sympatyczni, otwarci, życzliwi i spontaniczni - mówiła o tym, co przyciąga ją do Ameryki Centralnej Paulina Lewandowska, podróżniczka.
rozwiń zwiń