Studia w kraju tulipanów i wiatraków. "To profesjonalizm i wysoki poziom"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 15:00
Haga to siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, ale także nadmorski kurort oraz kolebka studentów. W ramach programu Erasmus+ postanowił wyjechać tam Karol Chmielewski, student Business and Service Marketing. O tym, jak studiuje się po holendersku, opowiedział w Czwórce.
Audio
  • Erasmus w Holandii - co musisz wiedzieć, zanim wyjedziesz? (Dajesz radę/Czwórka)
Haga, Holandia
Haga, HolandiaFoto: Nick Fox/Shutterstock.com

gruzja tibilisi 1200.jpg
Gruzja - kraj, który ma w sobie święty spokój

- Zależało mi, żeby pojechać w miejsce, które jest niepopularne. Takie, które nie będzie kojarzyło się z wakacjami. Zdecydowałem się na Holandię, bo w Amsterdamie mieszkają moi znajomi i słyszałem bardzo dużo dobrego o tym państwie - mówił Karol Chmielewski. 

W Hadze mieszkałem w akademiku na najwyższym, 25. piętrze. Kiedy niebo było klarowne z okna miałem widok na morze, całe miasto i wiatraki ustawione w wodzie, daleko od brzegu Karol Chmielewski

- W Holandii znajomość języka angielskiego jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie. Miejscowi, kiedy dowiadują się, że jesteś przyjezdny "atakują" cię językiem angielskim tak, że rzadko masz okazję przetestowania holenderskiego w praktyce - opowiadał. 

Na rowerach w Holandii jeżdżą wszyscy. Nie ma w tym przesady. Jednośladów jest tam więcej, niż mieszkańców. Holendrzy wsiadają na dwa koła nawet w zimie Karol Chmielewski

Na czym polega program "buddy" i w jaki sposób skorzystał z niego gość audycji? Dlaczego przed podejściem do egzaminów studenci w Holandii muszą zarejestrować się w specjalnym systemie? Ile trzeba zapłacić za studia w tym kraju i czy podobnie jak w Polsce żacy mogą skorzystać ze zniżek? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Karol Chmielewski (student Business and Service Marketing z elementami rachunkowości na The Hague University of Applied Sciences w Hadze)

Data emisji: 5.09.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Budapeszcie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 16:00
W ramach programu Erasmus Plus Ula Niepewna studiowała przez jeden semestr w stolicy Węgier. - Węgrzy są bardzo podobni do nas, a różnic kulturowych między Warszawą a Budapesztem praktycznie nie ma - wspominała w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia we Włoszech: "są płatne, a obrona tytułu jest wielkim świętem"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 12:00
W ramach programu Erasmus Plus Karolina Walczowska wyjechała na staż do jednego z biur podróży w Rimini. Rok później odwiedziła południową część kraju. Jak jej się to udało?  
rozwiń zwiń