X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Japonii i Norwegii. Jak przeżyć przygodę życia?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:15
- Podstawowym kryterium przyjęcia do programu była dobra znajomość języka angielskiego. Nasza uczelnia wymaga też dobrej średniej ocen - mówili Paweł Gawęda i Andrzej Staręga, którzy mieli możliwość studiowania na jednych z najlepszych uczelni na świecie.
Audio
  • Jak dostać się na Erasmusa do Japonii? I jak wygląda studenckie życie w Norwegii? (Dajesz radę/Czwórka)
Kraj kwitnącej wiśni
Kraj kwitnącej wiśniFoto: Shutterstock.com

petersburg 1200.jpg
Erasmus dla doktorantów w Petersburgu. "Znajdź swój rytm"

Jako uczestnicy programu Erasmus+ w Nagoji, trzeciego co do wielkości miasta w Japonii brali udzał w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z całego świata, w wizytacjach w największych firmach na świecie oraz poznawaniu kultury Japonii. - Po przylocie do tego kraju następuje duży szok kulturowy. Japończycy bardzo starają się we wszystkim pomagać przyjezdnym nawet jeśli sami nie znają odpowiedzi na nasze pytania. To się różnie kończy - mówili goście Justyny Tylczyńskiej. - Z drugiej strony japonia to kraj ponadprzeciętnie zorganizowany. Nie wymagano od nas szukania mieszkań, i już na wstępie otrzymaliśmy m.in. listę akademików i mogliśmy wybierać - opowiadali goście Czwórki.

Na drugiego Erasmusa wybrali się do Oslo, stolicy Norwegii ze słynną skocznią narciarską Holmenkollen. Dlaczego, lecąc do Japonii na Erasmusa, warto wydrukować sobie "analogowe" i dokładne mapy miasta do którego się zmierza, jak wygląda tamtejszy system nauczania, i czy naukę można połączyć ze zwiedzaniem? Co goście Czwórki zapamiętali z pobytu w Norwegii? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Paweł Gawęda i Andrzej Staręga

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 14.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Erasmusy w Hiszpanii. Nauka i podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 20:06
- Hiszpanie są bardzo pomocni, chętnie udzialali mi wszelkich informacji. Jednak na miejscu okazało się, że studia w Hiszpanii wyglądają nieco inaczej niż w Polsce - wspominał Piotr Żurawski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
rozwiń zwiń