Dwa Erasmusy w Hiszpanii. Nauka i podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 20:06
- Hiszpanie są bardzo pomocni, chętnie udzialali mi wszelkich informacji. Jednak na miejscu okazało się, że studia w Hiszpanii wyglądają nieco inaczej niż w Polsce - wspominał Piotr Żurawski. 
Audio
  • O swoim pobycie w Hiszpanii i w Szkocji opowiada Piotr Żurawiński (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Halfpoint/Shutterstock.com

baku azerbejdzan 1200.jpg
Erasmus w Azerbejdżanie. Na stylu religii i kultur

Zaczęło się od półrocznego wyjazdu na studia do Barcelony. Drugi Erasmus wypadł w Almerii, ważnym ośrodku akademickim w Andaluzji. - W Barcelonie trafiłem do szkoły prywatnej, jednak poziom nauczania był tam wysoki - wspominał Piotr Żurawiński. - Warto było być na wszystkich zajęciach, by wykładowca wiedział, że nie jesteśmy na Erasmusie na "wczasach", tylko po to, by pracować - oceniał gość Justyny Tylczyńskiej. 


hubert pleskot 2 1200.jpg
Hubert Pleskot. Pomaganie przez podróżowanie

Po ukończeniu studiów na warszawskim AWF-ie wrócił do Andaluzji, by przez 3 miesiące dla czystej przyjemności jeździć rowerem po Sierra Nevada. Zrobił sobie także "gap year" mieszkając w stolicy Szkocji. Jak wygląda studenckie życie w tych miejscach? W jaki sposób szukać praktyk zagranicznych, które można byłoby połączyć ze swoją pasją i czy rzeczywiście "depresja poerasmusowa" istnieje? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także z Olą, która na Erasmusa wybrała się do Madrytu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Piotr Żurawiński (uczestnik Erasmusa w Hiszpanii)

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/gs

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Niemczech. Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:05
Anna Kobus w Kolonii m.in. na uczelni sportowej Sporthochschule i w Institute of European Sport Development and Leisure Studies spędziła 2 lata. Podróżowała po Westfalii, zwiedziła też Belgię, Holandię i Luksemburg. Jak polska studentka wspomina pobyt na Erasmusie u zachodnich sąsiadów?
rozwiń zwiń