Opiekun zwierząt - czym zajmują się wolontariusze?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 18:51
- Staramy się poznać wszystkie nasze psiaki. Na kartkach w boksach zapisujemy, co lubią, jakie mają charaktery i czego potrzebują - mówi Iwona Młoźniak, wolontariuszka w stołecznym Schronisku na Paluchu.
Audio
  • O pracy opiekuna zwierząt i wolontariacie w schronisku opowiada Iwona Młoźniak (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: David Tadevosian/Schutterstock.com

pixabay święta zwierzęta pies 1200.jpg
Sylwester 2018. Jak pomóc zwierzakom przetrwać fajerwerki?

Gdy okazuje się, że nie dajemy sobie rady z utrzymaniem czworonogów, zdarza się, że trafiają one do schronisk. Tam zwierzęta, które porzucają ludzie, znajdują opiekę profesjonalistów. - Mamy tu m.in. psiaki, będące pod opieką behawiorystów. Nie są agresywne, ale może być tak, że wskutek wcześniejszych przeżyć boją się smyczy - tłumaczyła nasza przewodniczka.

W audycji obserwowaliśmy codzienną pracę opiekunów i wolontariuszy w schronisku dla zwierząt. Jakie tajniki ma ich praca i jak zostać wolontariuszem? Czy każdy nadaje się do tej pracy? O tym w nagraniu materiału reporterskiego Dominiki Klimek. Poznaliśmy też Miśka, psiaka o wyglądzie owczarka niemieckiego, który za kratami dożył starości i powoli traci nadzieję na prawdziwy dom.

Psiaki się denerwują, albo cieszą, szczekają. Część pracowników naszego schroniska nosi specjalne zatyczki do uszu, bo hałas bywa dokuczliwy Iwona Młoźniak

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Czytaj także

Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:29
Jak pokazują badania, obecność zwierząt w domu ma szczególnie dobry wpływ na dzieci. - Gdyby nie zwierzęta w naszym życiu, byłoby ono puste. I to nie tylko psy, koty konie, ale także patyczaki, myszki czy rybki - opowiadała weterynarz Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy zwierzęta mają święta? Jak pomóc im przetrwać Sylwestra?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 13:30
- Dla nas święta to czas zabiegania, a nasze zwierzęta to widzą i czują. Kojarzą więc ten okres z chaosem i zaburzeniem rytmu dnia, a to dla nich bardzo stresujące - mówi dr Sybilla Berwid-Wójtowicz.
rozwiń zwiń