Warsaw Latin Convention. Studencki pomost z Ameryką Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:20
Warsaw Latin Convention to inicjatywa studentów i wykładowców UW, której celem jest rozwój relacji pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. - Zarówno w aspekcie akademickim, biznesowym i kulturowym - wyjaśnia Sebastian Juszczak, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Warsaw Latin Convention - dla kogo jest ten program? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kertu/Shutterstock.com

Czytaj także
holi zabawa indie 1200.jpg
"Szpagat w pionie". Jak wyglądają współczesne Indie?

W ramach projektu organizowane są konferencje naukowe, warsztaty, wydarzenia kulturalne, a także krótkoterminowe wymiany studenckie, w trakcie których studenci mają okazję poznania sposobu funkcjonowania prawa w państwach Ameryki Łacińskiej. - W tym roku chcemy polecieć na dwa tygodnie do Argentyny. Spotkamy się z tamtejszymi profesorami prawa i weźmiemy udział w warsztatach biznesowych - mówi Aleksandra Chrzęst i tłumaczy, jakie warunki trzeba spełnić, by przystąpić do Warsaw Latin Convention.


Czytaj także
Zanzibar kanga 1200.jpg
Historyczny Zanzibar. Jak go znaleźć?

Jedną z odsłon tego projektu są "Polskie korzenie". Główną ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie przyjazdu do Polski młodym osobom z Argentyny, których rodzinne korzenie wywodzą się właśnie z naszego kraju. Projekt będzie realizowany w trzech miastach w Polsce: Krakowie, Poznaniu, a jego punkt kulminacyjny odbędzie się w Warszawie. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Aleksandra Chrzęst, Sebastian Juszczak (studenci prawa UW, Warsaw Latin Convention)

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 14.07

kul


Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus dla doktorantów w Petersburgu. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 16:31
Erasmus pozwala wyjechać na studia trzy razy: podczas studiów licencjackich, magisterskich i podczas… doktoratu. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić Petersburski Uniwersytet Państwowy.
rozwiń zwiń