X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pies rasowy - czyli jaki. Będą nowe przepisy?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 18:00
Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o ochronie praw zwierząt. Najważniejszym punktem, budzącym kontrowersje, jest nowa definicja określenia "rasowy". 
Audio
  • Nowe przepisy dotyczące rasowości - są potrzebne? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Ustawa wprowadza zapis, że np. pies rasowy to ten, który jest wpisany do księgi rodowodowej Związku Kynologicznego w Polsce. Jak zauważają przeciwnicy takich zmian, daje to monopol jednej organizacji i eliminuje konkurencyjność. Z drugiej strony zapis ten ma udrożnić drogę do walki z pseudohodowlami. - Gdy ustawodawca wprowadził poprzedni zapis, że sprzedawać można wyłącznie szczenięta pochodzące z hodowli zarejestrowanych w ogólnopolskich stowarzyszeniach hodowców psów rasowych, takich stowarzyszeń natychmiast powstało stokilkadziesiąt. Tymczasem udokumentowanie rasowości psa wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać - mówił Adam Stasiak. Zaś jak przekonywał Łukasz Balcer, problemem jest transparentność działalności tych organizacji. - Poza tym wpisywanie jednej organizacji do ustawy o ochronie zwierząt łamie podstawowe prawa dotyczące równości zrzeszania się, dlatego warto zaostrzać normy odnośnie dbania o czystość rasy, a nie wpisywać konkretne podmioty - mówił rozmówca Kacpra Kowalczyka.

Czym jest Polska Księga Rodowodowa, którą prowadzi ZKwP? Jakie jeszcze zmiany zawierać będzie nowa forma przepisów? Czy po zmianach przepisów zwierzęta, które dotychczas definiowano jako rasowe, przestaną takie być w świetle prawa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki. W Radiowej Poradni dla Zwierząt mówiliśmy zaś o pasożytach. Czy możemy się nimi zarazić od zwierząt i które z nich są groźne dla ludzi? Jak przygotować psa przed wyjazdem w tropiki? O tym mówił dr Dawid Jańczak. 

Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 4.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Łukasz Balcer (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami), Adam Stasiak (Zarząd Głównego Związku Kynologicznego w Polsce)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 14.08 

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pasożyty czworonoga. Na co narażony jest nasz pupil?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 16:00
Chociaż w kalendarzu zima, to wychodząc na spacer z psem, można się przekonać, że w przyrodzie wiosna. Zwłaszcza wtedy, gdy spuścimy czworonoga ze smyczy, a ten pobiegnie w najbliższe zarośla i w sierści przyniesie kleszcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożywienie, lokum - jak właściwie opiekować się królikiem?  

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 19:03
- Króliki żyją od trzech do sześciu lat, a jeśli właściwie je karmimy i się nimi opiekujemy - będą z nami nawet osiem lat - tłumaczy hodowca Jan Struś. 
rozwiń zwiń