X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielki powrót wilka. Przestał być gatunkiem zagrożonym?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 17:00
Populacja wilków w Polsce w ostatnich latach wzrosła i nasz kraj zamieszkuje dziś ponad tysiąc tych zwierząt. To niewątpliwy sukces osób zaangażowanych w ich ochronę. 
Audio
  • Kłopoty wilków - jakiej ochrony potrzebują te zwierzęta? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Reincarnation40

kameleonx 1200.jpg
Czy egzotyczne zwierzę w domu to dobry pomysł?

W latach 50. ubiegłego stulecia na terenie Polski płacono premię za zabicie wilka albo zniszczenie wilczego gniazda, co doprowadziło niemalże do bezwzględnej eksterminacji całego gatunku. Potem wilki objęto ścisłą ochroną, i zaczęło ich przybywać, co z kolei wzbudziło lęki w niektórych środowiskach. – To przesadzone obawy, nie ma na terenie naszego kraju incydentów z udziałem wilków, wyłączając jednorazowe przypadki ataków na zwierzęta hodowlane - mówił Maciej Szefczyk. Pojawiły się jednak głosy, że wilka trzeba ponownie wpisać na listę zwierząt łownych. Czy to dobry pomysł? A może wilki należy nadal chronić, bo jeszcze nie wszystko w tym zakresie zostało zrobione? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

szczęście na czterech łapach 1200.jpg
"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Jaka jest historia wilków i kiedy polowano na nie szczególnie zaciekle? Czym różni się gatunek "łowny" od gatunku "zwalczanego" i jak tropi się wilki, by badać ich populację? O tym mówił gość Czwórki. Zaś o ciałach obcych w organizmach naszych pupili mówił w cyklu "Poradnia dla zwierząt" dr Marcin Jankowski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W Radiowej Encyklopedii Zwierząt, czyli cyklu "Kacper i jego zwierzak" mówiliśmy też o psach, które ratują nam życie. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji "Dajesz radę", 12.02.2018 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Goście: Maciej Szewczyk (doktorant Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW, od lat zaangażowany w badania wilków)

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 14.12 

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezwykły świat wilków, rysi i… bocianów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 14:40
- Wilk, ryś, żbik to drapieżniki, które wzbudzają w nas największe emocje. Stronią od obecności człowieka, bo przez lata karczowaliśmy ich lasy, zabieraliśmy im siedliska, konkurowaliśmy z nimi o te same nisze ekologiczne - mówił Kacper Kowalczyk, dziennikarz i przyrodnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowe Ptakoliczenie. "Ptaki są wdzięcznym obiektem do obserwacji"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 15:26
- Mamy ogromny bum jeśli chodzi o zainteresowanie ornitologią, zainteresowanie przyrodą w ogóle - powiedziała w Czwórce Monika Klimowicz z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
rozwiń zwiń