Francja, USA, Kanada. Jak wyruszyć w podróż życia?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 19:30
Pierwszy raz wyjechała do Francji na uczniowską wymianę już w gimnazjum. Po studiach licencjackich pracowała przez kilka miesięcy niedaleko Uniwersytetu Yale w USA, potem był Erasmus w Szwecji, czy zatrudnienie w Las Vegas, czy Kanadzie.
Audio
  • Jak żyć i przeżyć w USA, Kanadzie czy Szwecji? Co najbardziej zaskoczyło w tych krajach Joannę Mosur? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa KAMONRAT

- W kopalni pod las Vegas do moich zadań należał m.in. audyt, czyli sprawdzanie, czy wszystkie aktywa na sprawozdaniu finansowym rzeczywiście istnieją w tej kopalni – wspominała Joanna Mosur, podróżniczka. – Przy Yale pracowałyśmy przez trzy miesiące w kuchni. Jednak już czwarty miesiącu mogłam pozwolić sobie na zwiedzanie.

Jak udało jej się wyjechać na pierwszą wymianę do Francji? I jak wyglądała tamta podróż? Jak znaleźć mieszkanie w Szwecji podczas studenckiej wymiany? I czym różni się studiowanie w tym kraju od studiowania w Polsce? Ile kosztuje tam studenckie życie? Jak znaleźć program studencki, dzięki któremu będziemy mogli wyjechać w podróż marzeń? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie rozmawialiśmy także m.in. z Karoliną Demiańczuk, która na co dzień mieszka dziś w Los Angeles. Jacy są Amerykanie i czy stereotypy na ich temat są prawdziwe? 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Joanna Mosur (podróżniczka)

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Czytaj także

Dookoła Islandii na rowerze. "Chciałem doświadczyć przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:47
To kraj lodowców i wulkanów, w którym - według sondaży - żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. O swojej wyprawie rowerowej po Islandii opowiadał w Czwórce Kuba Witek, autor książki "Ring Road. Dookoła Islandii na rowerze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus+. Jedyne takie doświadczenie w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 17:00
- Erasmus to doświadczenie, którego nie zdobędziesz w pracy i nie kupisz za żadne pieniądze. To kilka miesięcy, które jest najlepszym testem dla samego siebie - opowiada Stanislav Klymyshyn, doktorant politologii UKSW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tańce, kozackie walki i teatr ognia. Czwórka w osadzie Ataman

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 16:30
Zaledwie 7 km od centrum Olsztyna, a zarazem tak daleko od miejskiego zgiełku, na pięknym leśnym wzgórzu można poczuć zadziornego kozackiego ducha. Odwiedziliśmy osadę Ataman - miejsce z innej epoki. 
rozwiń zwiń