Erasmus we Włoszech. Jak żyje się studentom w Salerno?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:02
Kurs językowy w Perugii i Erasmus w Salerno - po 10 miesiącach spędzonych we Włoszech Mateusz Brzezinka, student politologii na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, powrócił do Polski. Jakie doświadczenia stamtąd przywiózł?
Audio
  • O studiowaniu we włoskim Salerno opowiada Mateusz Brzezinka (Dajesz radę/Czwórka)
Salerno we Włoszech
Salerno we WłoszechFoto: raufiero/Pixabay.com

- Plusem studiowania we Włoszech jest to, że profesorowie z góry wiedzą czego od nas chcą. Już na początku zajęć dowiedziałem się, które książki mam do przeczytania i co będzie podstawą zaliczenia. Chodzenie na zajęcia było oczywiście pomocne, ale nie obowiązkowe - mówił gość Justyny Tylczyńskiej. - Minusem jest biurokracja, to tam temat-rzeka. W Polsce funkcjonuje indeks elektroniczny, we Włoszech obowiązuje zarówno forma elektroniczna, jak i "tradycyjna", papierowa. 

Jak wyglądają studia we Włoszech i dlaczego warto tam zdawać egzaminy ustne? Jakie są ceny we Włoszech i jak znaleźć tam mieszkanie na kilka miesięcy? Jak poradzić sobie z dość skomplikowaną włoską biurokracją, jak wygląda życie studenckie w Salerno i jak przeżyć powrót do Polski ze słonecznej Italii? O tym w nagraniu rozmowy Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Mateusz Brzezinka (student politologii na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 14.17

kd/ac

Czytaj także

Erasmus w Lizbonie - trudno się uczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 08:00
Portugalia kusi niejednego. Szczęściarze mają okazję wyjechać tam na semestr studiów. Jakie wyzwania na nich czekają?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus+. Jedyne takie doświadczenie w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 17:00
- Erasmus to doświadczenie, którego nie zdobędziesz w pracy i nie kupisz za żadne pieniądze. To kilka miesięcy, które jest najlepszym testem dla samego siebie - opowiada Stanislav Klymyshyn, doktorant politologii UKSW.
rozwiń zwiń