Czy to drażni, czy uczula? Farmaceuci radzą alergikom

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:20
Studenci farmacji i innych kierunków medycznych postanowili podzielić się swoja wiedzą. W wiosennej edycji akcji "Skonsultuj się z farmaceutą" opowiedzą o alergiach. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cenczi/Pixabay

alergia wiosna kichać kobieta shutter 1200 Africa Studio.jpg
Wiosna nie dla wszystkich radosna

To już kolejna odsłona akcji, tym razem temat przewodnim wydarzenia będą alergie. W dniach 7 - 9 maja w trakcie akcji online będzie można uczestniczyć w webinarach i prelekcjach z profesjonalistami. Ważnym elementem tej edycji będzie również publikacja poradnika skierowanego do pacjentów pod tytułem "Co nas drażni, a co uczula - farmaceutyczny poradnik dla alergików". 


Posłuchaj
13:07 Czwórka/ Dajesz Rade "Skonsultuj z farmaceutą" 05.05.2021.mp3 W audycji rozmawiamy o wiosennej edycji projektu "Skonsultuj z farmaceutą" (Dajesz Radę/Czwórka)

 

- Nasza akcja "Skonsultuj z farmaceutą" ma na celu szerzenie świadomości społecznej w zakresie leczenia i prewencji chorób cywilizacyjnych. W tej edycji zajęliśmy się alergią - mówi koordynatorka projektu Klaudia Przygońska. -  W chwili obecnej skupiamy się na edukacji w sieci. Również, w ramach projektu nasi wolontariusze prowadzą lekcje edukacyjne w szkołach. Nawiązaliśmy też kontakt z Uniwersytetami Trzeciego Wieku.


Zobacz także:


Według ekspertów prawie 40% polskiego społeczeństwa cierpi na alergię, więc jest to problem dość powszechny. - Alergia nie zna wieku, może pojawić się u dzieci, jak i u osób starszych - tłumaczy Anna Kwaśniewska, wiceprzewodnicząca ds. nauki i edukacji PTSFA. - Alergia pokarmowa może też zostać zastąpiona przez alergię wziewną, a osoby dotychczas zdrowe, mogą stać się alergikami. Dlatego tak ważna jest edukacja.


***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Klaudia Przygońska (koordynatorka projektu "Skonsultuj z farmaceutą"), Anna Kwaśniewska, (wiceprzewodnicząca ds. nauki i edukacji PTSFA)

Data emisji: 05.05.2021

Godz. emisji: 14.08


aw/pj

Czytaj także

Alergicy, nadchodzi czas długiego kichania

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:50
Tak przynajmniej twierdzą eksperci z Departamentu Rolnictwa USA wydłuża się czas pylenia roślin na całym świecie. Według ich obliczeń każdego roku na pyłki musimy skarżyć się średnio o jeden dzień dłużej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lasoterapia - leśna relaksacja

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:30
- Kąpiele leśne przynoszą spokój, wytchnienie, podnoszą odporność, obniżają poziom stresu, wspomagają leczenie astmy, alergii czy depresji - mówi Katarzyna Simonienko autorka książki "Lasoterapia". Sprawdzamy na czym polega terapia lasem.
rozwiń zwiń