Jak dbać o sierść pupila?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 15:20
To pytanie zadaje sobie wielu opiekunów zwierząt. Spora część z nich niestety nie wie co zrobić, aby futro było lśniące, puszyste i zdrowe. Pospieszymy z pomocą!
Praca groomera pełna jest fajnych momentów
Praca groomera pełna jest fajnych momentówFoto: Shutterstock.com/hedgehog94

Brzydkie, zaniedbane, czy wręcz brudne futro naszego czworonoga może być przyczynkiem do wystąpienia przeróżnych chorób, lub oznaką, że jakieś schorzenia już się pojawiły. Podpowiemy jak zadbać o futro naszego podopiecznego już w ten poniedziałek po 14.00.

Sprawdź także:

Niektórzy uważają, że nie wszystkie psy mają sierść, na przykład "psy dla alergików" to zwierzaki, które mają włosy. Natomiast te z sierścią bardzo uczulają. Tymczasem, jak zaznaczała gość Czwórki Kinga Biernacka-Stefańska, groomerka, wszystkie psy posiadają sierść. Możemy je jednak podzielić na te, które mają podszerstek, i te, które go nie mają

Sierść naszych czworonogów chroni skórę zwierzęcia przed urazami, zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi, zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami. Pełni też rolę w procesie identyfikacji społecznej. Wiosną następuje czas linienia, czyli gubienia futra. - To normalne, każdy włos ma swój cykl rozwojowy i to jest uwarunkowane genetycznie. W ostatniej fazie włos obumiera i wypada, a w jego miejscu tworzy się nowy, silny - mówiła Joanna Biernacka-Stefańska. Ważne, by wyczesywać psy i ułatwiać starym włosom wyjście z mieszków włosowych.

Gośćmi Czwórki będą Sybilla Berwid-Wójtowicz, specjalista żywienia zwierząt oraz Kinga Biernacka-Stefańska, psi fryzjer.

Sprawdź także:

***

Na audycję Dajesz radę w poniedziałek (03.04) po godz. 14.00 zaprasza Kacper Kowalczyk.

kd

Czytaj także

Jak działają domy tymczasowe dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 19:44
Dom tymczasowy to świetne rozwiązanie, by stworzyć zwierzakowi namiastkę prawdziwego domu, zanim trafi do tego docelowego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń