Kolorowy raj. Owoce i warzywa końca lata

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:30
- Warto korzystać teraz z warzyw i owoców, bo są świeże, dojrzałe, pełne witamin, minerałów i antyoksydantów - mówi dietetyczka Justyna Marszałkowska.
Audio
  • Owoce sezonowe - jak wykorzystać witaminową bombę? (Dajesz radę/ Czwórka)
Sierpień obfituje w owoce i warzywa. Jak łączyć je ze sobą i przyrządzać z nich pyszne sałatki, koktajle, zapiekanki i tarty?
Sierpień obfituje w owoce i warzywa. Jak łączyć je ze sobą i przyrządzać z nich pyszne sałatki, koktajle, zapiekanki i tarty?Foto: Depositphotos

- Końcówka lata pomimo tego, że jest nieprzyjemna, bo oznacza koniec ciepłych miesięcy, pod kątem kulinarnym i warzywno-owocowym jest to istny raj - przekonuje gość Czwórki i przyznaje, że w czasie sezonu truskawkowego przekłada owoce nad warzywa, zaś gdy przychodzi okres dojrzałości dyń, wówczas to warzywa biorą górę nad owocami. - Obie grupy produktów mają swoje plusy. Owoce są trochę słodsze, bardziej kaloryczne, ale mają również wiele wartości odżywczych - opowiada specjalistka.

W programie mówiliśmy o tym, czy można poprawić zdrowie, jedząc owoce, jak zrobić wyjątkowo dobry dżem oraz jakie przetwory są najmniej wartościowe.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Justyna Marszałkowska (dietetyczka)

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 12.00

sm/kul

Czytaj także

Dieta. Kiedy dbanie o zdrowie staje się naszą chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:37
Czy zdrowe odżywianie może prowadzić do... utraty zdrowia? - Jedzenie ma być przyjemnością, a nie karą - podkreślała w Czwórce dietetyk Alicja Kalińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta zdrowa i kolorowa. Talerz wegetarian pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 12:30
- Tendencje światowe pokazują, że wegetarian jest coraz więcej, więc nie jest to chwilowa moda - twierdzi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odchudzanie się lodami. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:00
Lody to przyjemności, której trudno sobie odmówić. Zdaniem niektórych jedzenie ich to sposób na to, by zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście tak jest.
rozwiń zwiń