Architekt wnętrz. "To nie modne kawiarnie, tylko orka w terenie"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 17:00
Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Meblowy chaosu w pokoju powoduje, że zawijasz rękawy i robisz przemeblowanie? Czy to oznacza, że jesteś urodzonym architektem wnętrz?
Audio
  • Jak zostać architektem wnętrz? (Dajesz radę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay.com/889520

Anna Pawłowicz Lubię projektować mieszkania z drugiej ręki, bo drzemie w nich duch przeszłości, który podpowiada w jaką stronę należy iść

Droga do tego zawodu wbrew pozorom nie jest prosta. Studia na tym kierunku, to oprócz architektury, także rzeźba, grafika i psychologia. - Praca architekta wnętrz to nie jest modna kawiarnia, dobra kawa i projektowanie w laptopie. To orka. Lubię wejść na budowę, lubię ubrudzić się. To mi daje satysfakcję o wiele większą niż bycie "modną architektką" - mówi Anna Pawłowicz 

Efekty pracy architektów wnętrz każdego dnia możemy podziwiać w hotelach, kinach, bankach, restauracjach oraz w prywatnych nieruchomościach. - Jeśli chodzi o nowe mieszkania to najlepiej, kiedy klient zgłasza się do mnie na pół roku przed oddaniem budynku, tuż przed wprowadzaniem zmian lokatorskich. Na tym etapie jesteśmy w stanie rozmieścić ścianki działowe i punkty elektryczne, czyli stworzyć przestrzeń, na której później będziemy pracować - wyjaśnia rozmówczyni Dominiki Klimek.


Czytaj także
balet 1200.jpg
Jak zostać baletnicą? "Trochę talentu, ale przede wszystkim lata pracy"

Kto powinien myśleć o takim zawodzie i czy łatwo o pracę w tym fachu? Zapraszamy do wycłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Anna Pawłowicz (architektka wnętrz)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 14.07

ku/mko

Czytaj także

Piotr Czarnecki: pierwsze perfumy zrobiłem z płynu do mycia naczyń

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 10:30
- Przed zajęciami z tańca, na których miałem uczyć tanga argentyńskiego, przygotowałem zapach, który miał moich kursantów wprowadzić w latynoski klimat. Zmieszałem aromat cygara, whisky i kawy, dodałem piżmo i przyprawy. Wystarczył kwadrans, a efekt mnie samego zaskoczył - opowiada Piotr Czarnecki - instruktor tańca, kreator perfum.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mamo, tato, idę na kulturoznawstwo!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 16:00
Niejeden rodzic przeraził się słysząc te słowa. Czy słusznie? Sprawdzamy to w Instytucie Kultury Polskiej UW.
rozwiń zwiń