Erasmus w Japonii i Norwegii. Jak przeżyć przygodę życia?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:15
- Podstawowym kryterium przyjęcia do programu była dobra znajomość języka angielskiego. Nasza uczelnia wymaga też dobrej średniej ocen - mówili Paweł Gawęda i Andrzej Staręga, którzy mieli możliwość studiowania na jednych z najlepszych uczelni na świecie.
Audio
  • Jak dostać się na Erasmusa do Japonii? I jak wygląda studenckie życie w Norwegii? (Dajesz radę/Czwórka)
Kraj kwitnącej wiśni
Kraj kwitnącej wiśniFoto: Shutterstock.com

petersburg 1200.jpg
Erasmus dla doktorantów w Petersburgu. "Znajdź swój rytm"

Jako uczestnicy programu Erasmus+ w Nagoji, trzeciego co do wielkości miasta w Japonii brali udzał w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z całego świata, w wizytacjach w największych firmach na świecie oraz poznawaniu kultury Japonii. - Po przylocie do tego kraju następuje duży szok kulturowy. Japończycy bardzo starają się we wszystkim pomagać przyjezdnym nawet jeśli sami nie znają odpowiedzi na nasze pytania. To się różnie kończy - mówili goście Justyny Tylczyńskiej. - Z drugiej strony japonia to kraj ponadprzeciętnie zorganizowany. Nie wymagano od nas szukania mieszkań, i już na wstępie otrzymaliśmy m.in. listę akademików i mogliśmy wybierać - opowiadali goście Czwórki.

Na drugiego Erasmusa wybrali się do Oslo, stolicy Norwegii ze słynną skocznią narciarską Holmenkollen. Dlaczego, lecąc do Japonii na Erasmusa, warto wydrukować sobie "analogowe" i dokładne mapy miasta do którego się zmierza, jak wygląda tamtejszy system nauczania, i czy naukę można połączyć ze zwiedzaniem? Co goście Czwórki zapamiętali z pobytu w Norwegii? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Paweł Gawęda i Andrzej Staręga

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 14.15

kd

Czytaj także

Dwa Erasmusy w Hiszpanii. Nauka i podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 20:06
- Hiszpanie są bardzo pomocni, chętnie udzialali mi wszelkich informacji. Jednak na miejscu okazało się, że studia w Hiszpanii wyglądają nieco inaczej niż w Polsce - wspominał Piotr Żurawski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
rozwiń zwiń