XII Kaliskie Dni Żaków Juwenalia 2011

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 13:59
Czwórka poleca XII Kaliskie Dni Żaków Juwenalia 2011, które odbędą się w dniach 17-19 maja. Impreza organizowana jest wspólnie przez PWSZ w Kaliszu i WPA UAM w Kaliszu.

Juwenalia rozpoczynają się 17 maja meczem piłki nożnej PWSZ – UAM  i  Bitwą Kapel "Pod Muzami". Drugiego dnia o 13.00 wystartuje Pochód Studencki "Euro 2012", a już od 17.00 zaczną się koncerty. Zagra Habakuk, Hurt, GrubSon i Kamil Bednarek.

Habakuk – polski zespół reggae czynnie działający na scenie od dwudziestu jeden lat. Ich muzyka to połączenie klasycznego rootsu, gorącego reggae, pulsującego dubu oraz energetycznego rocka. Wraz z Brodą – charyzmatycznym liderem i wokalistą bandu gwarantują świetną zabawę i niezapomniane odczucia podczas trwania koncertu. Ich najpopularniejsze piosenki to m.in. "Rasta trans", "Niesforni jesteście", "Rozczochrany łeb", "Kto…?", "Słoik". Na kaliskich Juwenaliach zespołowi Habakuk wsparcia udzieli gość z Jamajki – King Lover.

Hurt – jak sami o sobie piszą "polski zespół grający post-punk-reggae-elektro-coś tam coś tam-rocka ;)". Istnieją od 1999 roku, ale w szerokiej świadomości Polaków od 2005r., gdy nagrali hit "Załoga G". Zespół daje niesamowite koncerty, podczas których fani wspólnie z wykonawcami śpiewają takie hity jak: "Statek kosmiczny Miłość", "Alarm cykliczny", "Jesteś mały" czy wspomnianą wcześniej "Załogę G".

GrubSon – raper z wyjątkowym głosem i niepowtarzalnym flow. Na szeroką skalę zaistniał w 2007 roku nagrywając z Junior Stressem kawałek "Siła z pokoju" na producencką płytę WhiteHouse "Kodex III: Wyrok". Apogeum swojej popularności zyskał po nagraniu w 2009 roku płyty "O.R.S.", dzięki której stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów związanych ze sceną reggae. Artysta zasłynął m.in. z utworów "Na szczycie", "Siebie mi daj", "Nowa Fala", "One", "JEA!!"

Kamil Bednarek – można o nim powiedzieć, że to jedno z największych odkryć telewizyjnych show. Może pochwalić się ponad 10 milionami wyświetleń z jednego tylko wykonania piosenki "I" podczas eliminacji do programu. Wraz z zespołem Star Guard Muffiin nagrał płytę "Szanuj", która okazała się bestsellerem. Kamil jest autorem takich hitów jak: "Dancehall Queen", "Ziemia obiecana", "Przyjaciel", "O muzyce reggae".

Zapraszamy i polecamy!


KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Zespół Pogodno w "Ministerstwie Dźwięku" - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:00
Zgodnie z zapowiedzią muzyków jeszcze przed występem na żywo, tematem "wykładu" były relacje międzyludzkie. Zaczęli od miłości… i na niej skończyli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Bull Tourbus odjechał z kolejnego przystanku: Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:36
W czwartek 12 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej w ramach tygodnia juwenaliowego odbył się drugi przystanek Red Bull Tourbus. Dwa młode zespoły rockowe: The Ploy i Noko zagrały dla trójmiejskiej publiczności wprost z dachu autobusu! Największą atrakcją wieczoru był występ Fisz & Emade, którzy zagrali przed 6 000 publicznością!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski rock na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:59
Od poniedziałku 16 maja na antenie Czwórki – Radia z Wizją będzie można na żywo posłuchać i obejrzeć koncerty młodych kapel rockowych. Dziewięć zespołów, które występują w całej Polsce w ramach projektu Red Bull Tourbus zagra na żywo dla słuchaczy i widzów Czwórki!
rozwiń zwiń