Warszawskie Syrenki - kobieca drużyna futbolu

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 10:00
Na boisku walczą jak lwy, po meczu wracają do pracy za biurkiem. To Warsaw Sirens, pierwsza kobieca drużyna futbolu amerykańskiego.
Audio
  • "Warszawskie Syrenki" - reportaż Beaty Kwiatkowskiej (Czwórka/Reportaż)
Futbol amerykański to dość brutalny sport, kobiety uprawiają go rzadko
Futbol amerykański to dość brutalny sport, kobiety uprawiają go rzadkoFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Zawodniczki traktują futbol wyłącznie jako hobby. Żadna z nich nie uprawia sportu zawodowo, dziewczyny pracują w najróżniejszych miejscach - od kliniki medycznej, przez kancelarię prawną, po salon tatuażu.

Choć wielu osobom ten sport kojarzy się z barczystymi mężczyznami, Warszawskie Syrenki przekonują, że kobiety spisują się na boisku równie dobrze.

***

Tytuł reportażu: "Warszawskie Syrenki"

Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 3.06.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/jp

Czytaj także

"Niepowstrzymani" futboliści z Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 19:55
"Niepowstrzymani" to nowy dokument, którego premiera odbędzie się 1 lutego. Film przedstawia historię 3 zawodników drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegasz? Zacznij wzmacniać swój trening!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 11:00
- Ciało trzeba przygotować do biegania - przekonuje Weronika Zielińska z magazynu "Bieganie". I podpowiada, które dyscypliny mogą nam w tym pomóc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolekcjoner butów do koszykówki - ma 140 par

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 14:30
Szczepan jest sneakerheadem, czyli osobą, która kolekcjonuje buty. Najbardziej wytrwali, ci z USA, przed premierą nowego modelu koczują przed sklepem nawet po 10 dni.
rozwiń zwiń