Polskie Radio
Section05
futbol amerykański

NFL: altruistyczna postawa mistrza ligi. Zamiast gry, woli pomagać chorym

Władze ligi futbolu amerykańskiego NFL porozumiały się ze stowarzyszeniem zawodników w sprawie przeprowadzenia sezonu 2020. Pozostawiono możliwość rezygnacji z gry dla futbolistów, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Z tej możliwości skorzystał Laurent Duvernay-Tardif. Zawodnik mistrzów ligi Kansas City Chiefs zdecydował się skupić na pracy w szpitalu i pomocy osobom zakażonym COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  SPORT futbol amerykański

TYLKO U NAS Polak u progu NFL. "Wciąż to do mnie nie dotarło"

- Wcześniej po prostu nie wiedziałem, że w Polsce można grać w futbol amerykański. Dowiedziałem się, że drużyna Rhinos Wyszków, z mojego rodzinnego miasta, robi rekrutację, i mój kolega ze szkoły namówił mnie do tego, żebym spróbował swoich sił i tak zostało - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem Antoni Podgórski, zawodnik Warsaw Mets. 22-letni skrzydłowy znalazł się wśród dziewięciu finalistów specjalnego międzynarodowego programu NFL International Player Pathway, dzięki któremu przepustkę do futbolowego raju otrzyma aż czterech z nich.
Zobacz więcej na temat:  futbol amerykański SPORT TYLKO U NAS

TYLKO U NAS 20 lat futbolu amerykańskiego w Polsce. "To styl życia"

Pasja, upór, konsekwencja, a przede wszystkim charakter wojownika. Co odróżnia zwykłych sportowców od mistrzów? Cechy fizyczne, wolicjonalne, wyszkolenie czy nastawienie? 20 lat temu kolektyw związany z warszawskim LO im. Joachima Lelewela założył pierwszą w Polsce drużynę futbolu amerykańskiego. O dzisiejszym statusie dyscypliny porozmawialiśmy z Danielem Tarnawskim i Michałem Śpiczko – reprezentantami Polski oraz zawodnikami mistrza kraju: Lowlanders Białystok.
Zobacz więcej na temat:  SPORT TYLKO U NAS futbol amerykański opinie