X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie murale - nowocześnie o historii

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 14:20
Muranów - osiedle powstałe niedługo po wojnie na gruzach warszawskiego getta - zapełnia się kolejnymi muralami. Ich tematem jest historia i wielokulturowość.
Audio
  • "Murale na Muranowie" - reportaż Joanny Bogusławskiej (Reportaż/Czwórka)
Jeden z muranowskich murali przedstawia Ludwika Zamenhofa, polskiego żyda, który stworzył język esperanto
Jeden z muranowskich murali przedstawia Ludwika Zamenhofa, polskiego żyda, który stworzył język esperantoFoto: Flicr/Juan Sebastian Quintero Santacruz/Licencja CC 2.0

Na muranowskich ścianach i w bramach można już oglądać murale pt. "Kobiety Muranowa", "Ludwik Zamenhof" i "Bohdan Lachert" - wszystkie autorstwa Anny Koźbiel i Adama Walasa.

- Działając na Muranowie słyszymy opinie mieszkańców, którzy mówią, że nie chcą żyć na cmentarzu i mają dość pomników. My postawiliśmy sobie za cel budowę mostów między tym, co było, a tym, co jest. Murale są naszym sposobem na nowoczesne upamiętnienie ważnych wydarzeń i postaci - mówią twórcy.

Ostatnio duet artystyczny zaprojektował kolejny mural, który jest ukłonem wobec cudzoziemców mieszkających w Warszawie. Przedstawia portrety mieszkańców stolicy, reprezentujących różne kultury i pochodzących z różnych krajów. W tworzenie malowidła udało się zaangażować mieszkańców.

***

Tytuł reportażu: "Murale na Muranowie"

Autorka reportażu: Joanna Bogusławska

Data emisji: 5.08.2015

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mroczny czar warszawskiej Woli Mirów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 11:00
W pięciu miejscach na warszawskim Mirowie Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska przy wsparciu Fundacji Culture Shock stworzyły instalacje - ich odbiór zależy od nas samych, od tego z jakim nastawieniem idziemy nocą na Wolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti staje się sztuką i wchodzi na salony

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 16:00
Największą galerią street artu na świecie jest mur berliński, a w Polsce coraz popularniejsze są murale. Czy graffiti już nie kojarzy się z wandalizmem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kompleks Pałacu". Co kryje PKiN?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 09:00
Dr Michał Murawski, postanowił się przyjrzeć symbolowi Warszawy. – W "Kompleksie Pałacu" patrzę na to miejsce oczami obcokrajowca i widzę wiele nieodkrytych tajemnic - mówi autor.
rozwiń zwiń