Nieprzeciętni 2021. "Mam Warszawę u stóp". Co słychać u Maćka Margasa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:34
Maciej Margas był nominowany do tytułu Nieprzeciętnego w roku 2017.  Jako pierwszy w Polsce wykonał nocne zdjęcia Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi, lecąc 3,5 kilometra nad Ziemią.
Maciej Margas
Maciej MargasFoto: Medialoona
nieprzeciętni 1200 tekst_BB.JPG
Nieprzeciętni 2021 - wystartował plebiscyt Czwórki!

 Jest fotografem i operatorem filmowym, laureatem Grand Press Foto 2016 w kategorii Środowisko. A wszystko dzięki internautom, którzy zorganizowali zbiórkę, żeby 23-letni wówczas fotograf odbył kilka lotów śmigłowcem, siedząc z nogami na zewnątrz, asekurowany jedynie kilkoma taśmami, żeby wykonać zdjęcia, jakich jeszcze nie było.


Posłuchaj
09:41 czwóka reportaż 15.04.2021 maciej margas.mp3 Nieprzeciętni. Co słychać u Macieja Margasa? - "Mam Warszawę u stóp", reportaż Weronika Puszkar (Czwórka/Reportaż)

 

Co zmieniło się w jego życiu po nominacji do "Nieprzeciętnych"? I co jeszcze, jego zdaniem, warunkuje "nieprzeciętność"? O tym opowiadał w studiu Czwórki. W programie Maciej Margas mówił także o swojej pracy nad kolejnymi albumami i zdradził, jak powstawał "Poland On Air". ZOBACZ WIĘCEJ >>>


Jak dzisiaj realizuje się w swojej pasji? Jaki wpływ na nią miała pandemia i lockdown? Jakie samoloty fotografuje się właśnie w okresie, w którym lata ich mniej?​


fotograf aparat shutt 1200.jpg
Maciej Margas: ludzie nieprzeciętni zarażają innych pasją

- Mam wrażenie, że te zdjęcia z helikoptera wykonywałem wieki temu, a z drugiej, że "dopiero co". Przez ten czas zmieniła się Warszawa, ja się zmieniłem, mam nowe narzędzia, nowe pomysły na zdjęcia - opowiada Maciej Margas w reportażu Weronik Puszkar "Mam Warszawę u stóp"

Dziś fotograf pracuje często przy użyciu dronów. Do pracy rusza wyposażony w drona i kilka zestawów baterii. - Pracuję tak, że mam pomysł na ujęcie, wybieram do tego miejsce startu drona. Nie mam trasy, lecę w powietrze, sprawdzam, czy czegoś ciekawego nie zauważę - opowiada. 

Maciej Margas opowiada też o pracy fotografa z pandemii, pustych miastach, braku festiwali. Zdradza też, co można zobaczyć lecąc dronem nad Warszawą. 

NIEPRZECIĘTNI 2021 - serwis specjalny >>>

***

Reportaż Weroniki Puszkar 

Data emisji: 15.04.2021

Godz. emisji: 21.17

pj


Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 11:00
Ruszyła kolejna odsłona Plebiscytu Nieprzeciętni 2021, w którym szukamy ludzi o niebanalnych pasjach. Łukasz Pawlik i Przemek Bojanowski brali udział w jego poprzedniej odsłonie. Jak zmieniło się ich życie po tym doświadczeniu i kim są dzisiaj? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:20
Trwa kolejna odsłona Plebiscytu Nieprzeciętni 2021, w którym szukamy ludzi o niebanalnych pasjach. Julia Kaffka i Anna Dragan-Babraj brały udział w poprzednich edycjach Plebiscytu. Sprawdzamy, co u nich słychać.  
rozwiń zwiń