Łukasz Polikowski: nieprzeciętność to nietuzinkowość

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:40
Skończył psychologię, pracował jako konsultant biznesowy dla dużych korporacji, a dziś prowadzi jeden z największych w Polsce kanałów o psychologii w serwisie YouTube - Człowiek Absurdalny. W tym roku Łukasz Polikowski dołączył do grona jurorów plebiscytu Czwórki - Nieprzeciętni 2021. 
Łukasz Polikowski
Łukasz PolikowskiFoto: Arch. pryw.

Sprawdź
Nieprzecietni 1200.png
NIEPRZECIĘTNI 2021 - serwis specjalny

Nieprzeciętne zaangażowanie w życie

- Rozumienie "nieprzeciętności" jest bardzo subiektywne. W moim odczuciu jest to wyjątkowy wpływ, który ma się na swoje otoczenie, na ludzi i na rzeczywistość - mówi Łukasz Polikowski. - Każdy z nas, w jakimś małym wymiarze, stara się to robić, ale osoby nieprzeciętne są szczególnie w tym utalentowane, zaangażowane i dobre. I nie chodzi mi o liczbę tych "dobrych uczynków", tylko o ich jakość.

Posłuchaj
16:58 CZWÓRKA Tedy po tredy - Nieprzecietni 11.04.2021.mp3 Nieprzeciętność według Łukasza Polikowskiego (Tędy po trendy/Czwórka) 

Posłuchaj także
Majki Kowalski, _1200_.jpg
Michał "Majki" Kowalski w kapitule "Nieprzeciętnych"

Jeśli nie dla siebie, zgłoś się dla innych

Do Plebiscytu Nieprzeciętni mogą zgłaszać się ludzie o niebanalnych pasjach i wyjątkowych umiejętnościach - w wieku od 18. do 35. roku życia. - Chciałbym, żeby ktoś mnie zaskoczył. Szukam nietuzinkowości - zapowiada rozmówca Mateusza Kulika. - I namawiam, żeby zgłaszać takie osoby, ale też żeby zgłaszać się samemu. Nawet jeśli nie czuje się potrzeby, żeby chwalić się światu, to warto pamiętać, że nasza "nieprzeciętność" może zainspirować innych do działania. Zwłaszcza w tym czasie, w którym wydaje się, że niewiele jest możliwe - podkreśla psycholog.   

Zobacz także:

Posłuchaj także
Arkadiusz Andrejkow-fot. Adam Golec 1200.jpg
Arkadiusz Andrejkow - Nieprzeciętny malujący "deskale"

Zakładnicy optymizmu

Jako twórca kanału Człowiek Absurdalny Łukasz Polikowski zajmuje się psychologią człowieka i przygląda się relacjom, które tworzą się między ludźmi we współczesnym świecie, także w czasie pandemii. - Nasz umysł ma tendencję do popełniania błędów poznawczych, a optymizm jest jednym z nich. Oczywiście bez niego pewnie by już nas nie było, ale w czasie pandemii ulegamy mu za szybko. Tymczasem ja polecałbym jednak zachowanie zdrowego rozsądku, który uwolni nas zarówno od przesadnego huraoptymizmu jak i przejmującego lęku - przekonuje psycholog. - Wszystko wskazuje na to, że teraz już będzie tylko lepiej, choć ten proces bardzo rozciągnie się w czasie.    

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Łukasz Polikowski (psycholog, twórca kanału Człowiek Absurdalny, wykładowca na Uczelni Techniczo-Handlowej w Warszawie)

Data emisji: 11.04.2021

Godzina emisji: 10.14

kul

Czytaj także

Będę influencerem. Preferencje zawodowe polskich nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 19:30
Polskie nastolatki zawodową przyszłość wiążą z internetem. Jedni chcą być programistami, inni  grafikami, ale największą popularnością cieszą się: youtuber, instagramer oraz tiktoker. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ludzie" zaczęli się od "dziękuję" i od wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:38
- Nasz kanał wziął się z tego, że tęskniliśmy za ludźmi, przez pandemie. Brakowało nam spotkań - mówią zgodnie Marcin Pyć i Michał Nobis. - Założyliśmy kanał by się spotkać z ludźmi, poznać ich wartości ich poglądy, poznać ich - dodają. 
rozwiń zwiń