JDabrowsky prezentuje kulinarne ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 10:00
Tym razem Janek Dąbrowski przygotował sporo ciekawych informacji o pizzy, miodzie czy... pożywieniu kosmonautów.
Audio
  • Jan Dąbrowski i nieznane fakty na temat jedzenia i internetu (Terefere Radio/Czwórka)
Czy wiesz, że... miód, nawet pozostawiony w otwartym słoiku przez wiele tygodni, nie zepsuje się?
Czy wiesz, że... miód, nawet pozostawiony w otwartym słoiku przez wiele tygodni, nie zepsuje się?Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Pizza hawajska wcale nie powstała na Hawajach tylko w... Kanadzie. A najstarszym odnalezionym przepisem jest instrukcja przyrządzenia napoju wyskokowego pochodząca z Mezopotamii. Ale to nie wszystkie ciekawe fakty, wyszukane przez prowadzącego.

- Przed wynalezieniem lodówek ludzie wkładali do mleka żywe żaby, aby uchronić ten napój przed zepsuciem. Z kolei miód jest jedynym produktem spożywczym na świecie, który w ogóle się nie psuje - mówił Janek.

Prowadzący wyjaśnił też, dlaczego kosmonauci jedzą placki zamiast chleba i do czego w przeszłości wykorzystywana była technologia kuchenek mikrofalowych.Oprócz ciekawostek kulinarnych, Janek zebrał też mało znane fakty na temat internetu. Chcecie wiedzieć, jak wyglądał pierwszy film wrzucony na YouTube, kto wysłał pierwszy e-mail i jak powstały emotikony? Posłuchajcie audycji!

***

Tytuł audycji: Terefere Radio

Prowadzi: Jan Dąbrowski

Data emisji: 23.09.2015

Godzina emisji: 21.00

mg

Czytaj także

Jak zrobić karierę na YouTube? Liczy się konsekwencja

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 09:15
- Kluczem do sukcesu na YouTube jest to, by wstawiać filmy codziennie o tej samej porze - mówi Stanisław Świątkowski, youtuber.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkolne wspomnienia Janka Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 09:30
JDabrowsky ma już za sobą maturę, ale w czasie swojej audycji wrócił wspomnieniami do szkolnych czasów i opowiedział o swoich najlepszych i najgorszych nauczycielach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

JDabrowsky i ciekawostki o psach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Vloger Janek Dąbrowski znany jest z tego, że uwielbia zwierzęta. W audycji przedstawił kilka mało znanych faktów na temat psów.
rozwiń zwiń