X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy współczesna wieś jest przystosowana do potrzeb młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:56
Niskie zarobki, brak zawodowych perspektyw i brak uczelni wyższych, to – jak przekonywał gospodarz audycji Piotr Firan – niektóre z przyczyn, dla których dla młodzieży wychowanej na wsi, jedyną szansą na zdobycie wyższego, a czasem i średniego wykształcenia może być przeprowadzka do miasta.
Audio
  • Dlaczego Polacy wybierają wieś, a co ciągnie młodych rolników do miast? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Z jednej strony miasto daje możliwość znalezienia pracy i wyższych zarobków. Z drugiej - to właśnie na wsi młodzi nierzadko widzą swoje miejsce. - Z rolnictwa żyje tylko trochę ponad 10 procent mieszkańców wsi. Tymczasem w społeczeństwie ciągle operuje się stereotypowym obrazem, w którym wieś to głównie rolnicy, którzy pracują na polach - mówiła prof. Hanna Podedworna. Zaś jak tłumaczyła Monika Przeworska, na polskich wsiach wcale nie żyje się źle. - Młodzi mieszkańcy wsi to często ludzie wykształceni, pełni pasji i rozwijający swoje gospodarstwa - mówiła rozmówczyni Piotra Firana.   

Czy życie na wsi to dzisiaj bariera dla młodych ludzi? A może szansa dla ich inwencji i przedsiębiorczości? Kto wraca po studiach na wieś, a kto pozostaje w mieście? I czym zajmują się ludzie na wsi, jeśli nie gospodarstwem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Weronika Puszkar zaś sprawdziła, jak żyje się mieszkańcom Siedziny, niewielkiej miejscowości pod Zakopanem. Czy w tym regionie Polski jest inaczej niż np. na Lubelszczyźnie?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: prof. Hanna Podedworna (Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej), Monika Przeworska (Zarząd Krajowego Związku Młodziezy Wiejskiej)

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 15.09

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spowiednik nie musi być święty, tylko mądry

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 17:20
- Kwestionujemu sens spowiedzi, bo upada nasze życie wewnętrzne, głębsza refleksja nad sobą samym, a przede wszystkim nasza więź z Bogiem i z drugim człowiekiem - mówi ks. Marek Kotyński i tłumaczy, jak można może się to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wisła skarbów". Sentymentalna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 13:05
- Pomysł na Skarby nie narodził się od końca w mojej głowie - mówił twórca projektu Tomasz Stempniewicz. - Z ramienia organizatorów festiwalu "Niewinni czarodzieje" wyszedł impuls, by klasykę polskiej muzyki rozrywkowej połączyć ze współczesną elektroniką. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jod. Rybna przekąska zamiast wakacji nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:51
Wakacje nad Bałtykiem latem wcale nie gwarantują dostarczenia naszemu organizmowi potężnych dawek jodu. Wszystko przez to, że akwen wtedy bywa spokojny, a jod wytwarza się przy wzburzonym morzu. 
rozwiń zwiń