Czytanie danceflooru. Czwórka na festiwalu Czeluść 2022

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 10:00
Dwa dni, trzy sceny i ponad czterdziestu artystów - tak w liczbach prezentowała się tegoroczna odsłona festiwalu Czeluść. W Krakowie wystąpili m.in. Peja, Żabson, Smolasty, Zdechły Osa, Kosa i Jutro, Hardbass Adidas, ÆSTRAL i Young Majli. 
Czeluść Festiwal 2022.
Czeluść Festiwal 2022.Foto: Alek Żoromski

Czeluść SneakerStudio Festiwal to coroczne, miejskie wydarzenie muzyczne, które odbywa się w Krakowie. Tegoroczna odsłona zagościła w przestrzeni Hyde Parku. Patronem wydarzenia była Czwórka. 

Granice obciachu

Od początku z festiwalem związany jest Harbass Adidas. - Tak się składa, że grałem na każdej odsłonie Czeluści, byłem też integralną częścią cyklu Ruski Pop. Nie planuję setów z wyprzedzeniem, idę na żywioł. Oczywiście mam przygotowaną bazę utworów, które chciałbym zagrać, ale wszystko zależy od publiki. Staram się "czytać dancefloor" i dostosowywać do oczekiwań, żeby jak najbardziej usatysfakcjonować słuchaczy - opowiada artysta. - W moich setach mocno przesuwam granice obciachu, a jeśli chodzi o muzykę elektroniczną, to w tej chwili nie widzę takiej granicy. Jestem w stanie zagrać każdy utwór, który nawet w moim mniemaniu jest najbardziej kiczowaty. Nie widzę w tym problemu, bo tak naprawdę wszystko ocenia publika. Nie zagrałbym jednak disco polo, mimo całej mojej sympatii dla tego gatunku.  

Czeluść Festiwal 2022. Czeluść Festiwal 2022.

Pochwała wave’u i witch house’u

Z Berlina do Krakowa przyjechał w tym roku Mateusz Piasecki, czyli ÆSTRAL. - Jeśli chodzi o festiwal, grałem już na nim cztery razy, natomiast nie jestem w stanie policzyć, jak często występowałem na imprezach Czeluści. Trafiliśmy na siebie w sieci, kiedy ktoś na ich grupie zapostował mój numer. Kosa i Jutro odezwali się do mnie i tak rozpoczęła się nasza znajomość - wspomina gość Kamila Jasieńskiego. Muzycznie ÆSTRAL obraca się w klimatach wave i witch house. - Byłem wielkim fanem trance’u i Armina van Buurena, a z drugiej strony słuchałem Flume’a i Hansa Zimmera. Postanowiłem to połączyć. Znalazłem w sieci undergroundowy trap, którego wtedy jeszcze nikt nie nazywał wave'em i tak się to wszystko zaczęło - opowiada didżej i producent. - Teraz mieszkam w Berlinie, gdzie, jak wiadomo, gra się techno. Imprez wave’owych nie ma i jest to zabawne, bo Niemcy są jednym z głównych konsumentów tego rodzaju muzyki.  

ZOBACZ TAKŻE: Nowe miejsce, nowa scena i mocny line up - pierwszy dzień festiwalu Czeluść >>> 

Czeluść Festiwal 2022. Czeluść Festiwal 2022.

Końcówka w gabberowym tempie

Nowością w tym roku była trzecia festiwalowa scena, nazwana "Techno". W piątek zagrała na niej Young Majli. - To był mój pierwszy raz na Czeluści i bardzo spodobał mi się klimat tej imprezy. Doceniam line up złożony z nutką zaskoczenia i trzy różnorodne sceny - mówi Marta Malinowska. - Wystąpiłam na scenie "Techno" i jak na mnie zagrałam go naprawdę dużo. Końcówka była nawet w gabberowym tempie 150 bpm. Długo czekałam na takie zaproszenie na imprezę, na której mogłabym zagrać mocniej. Przygotowałam się do tego mentalnie, ale wyszłam z założenia, że skoro jest to festiwal, a nie impreza w klubie, to mogę trochę poszaleć.  

Posłuchaj
55:07 2022_07_23 21_04_38_PR4_Czworka_na_Festiwalu_Czelusc.mp3 Czwórka na festiwalu Czeluść - audycja specjalna Kamila Jasieńskiego (Czwórka)

Czeluść Festiwal 2022: Peja. Czeluść Festiwal 2022: Peja.

Posłuchaj
05:08 _PR4_AAC 2022_07_25-07-25-38.mp3 Festiwal Czeluść 2022 - relacje i wrażenia uczestników (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

*** 

Tytuł audycji: Czwórka na festiwalu Czeluść

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Hardbass Adidas, ÆSTRAL i Young Majli

Data emisji: 23.07.2022

Godzina emisji: 21.05

kul

Czytaj także

Up To Date Festival 2021. Świetna frekwencja, doskonała atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:00
Za nami Up To Date Festiwal. 3-5 września elektronika i hip hop wybrzmiały nie tylko w Białymstoku, ale też na antenie Czwórki. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie Fomo do białego rana - opowiadają uczestnicy imprezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe miejsce, nowa scena i mocny line up. Co dzieje się na festiwalu Czeluść ?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 10:00
Za nami pierwszy dzień festiwalu Czeluść w Krakowie. - Koncerty i sety zakończyły się mniej więcej o 6 rano. Wystąpili m.in. Peja, Żabson i Oliwka Brasil - opowiada Kamil Jasieński. 
rozwiń zwiń