X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chmury nie całkiem bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:00
Ostatnie wydarzenia ze świata nowych technologii pokazały, że trzymanie danych w tzw. chmurze nie jest do końca bezpieczne. Celebrytki, których nagie zdjęcia zostały ukradzione z wirtualnego dysku, mają niemały problem.
Audio
  • Marcin Kubicki z magazynu T3 opowiada o bezpieczeństwie naszych danych w chmurze (Czwórka/Czwarty wymiar)
Chmury nie całkiem bezpieczne
Foto: Glow Images/East News
Ostatnio kilku aktorkom wykradziono ich nagie zdjęcia, które następnie zostały one opublikowane w internecie. Świat nowych technologii obiegło wiele sprzecznych informacji na temat tego zdarzenia. Podejrzewano, że kradzieży dokonano przez chmurę firmy Apple, czyli iCloud. - Ta teoria jednak upadła, bo nie każda z poszkodowanych celebrytek korzystała z tej chmury - wyjaśnia Marcin Kubicki z magazyny T3. - Mimo to trzeba zawsze pamiętać, że w internecie nic nie znika. Apple ratuje swój wizerunek poprzez liczne konferencje i oświadczenia, jednak, co ważne, sytuacja zwraca uwagę na bezpieczeństwo naszych danych w sieci. - Co jakiś czas jakieś dane wyciekają. Dochodzą do nas informacje o całych zbiorach użytkowników danej gry, aplikacji. Jednak w przypadku celebrytek mamy do czynienia z poszukiwaniem konkretnych osób, a nie szukaniem dziury w systemie - wyjaśnia Kubicki. -Ta sytuacja nie może być interpretowana jako atak na iClouda, tylko na konkretne osoby. Wielu z nas korzysta z chmur. Używamy Dropboxa czy wspomnianego iClouda. Gość "Czwartego wymiaru" ostrzega, by korzystać z tego rozsądnie. - Powinniśmy się bać, jeśli trzymamy w chmurze treści, które gdyby wyciekły, nie przysporzyłyby nam chwały i sławy - wyjaśnia. - Wielu z nas nie czyta różnego rodzaju informacji, które pojawiają się na ekranie naszego smartfona. Traktujemy te komunikaty jak napisy małym druczkiem na umowie z bankiem. A to skutkuje tym, że nie wiemy, co udostępniamy, komu i w jakim zakresie. Czytaj także: Tablety, netbooki i inne szkolne gadżety Okazuje się, że nie można powiedzieć, że w przypadku chmur występuje jakiś problem z zabezpieczeniami. To my, jako użytkownicy tych dysków, nie wykorzystujemy danych nam procedur bezpieczeństwa. Wydaje nam się, że hasło wszystko załatwi. Jak więc zabezpieczać swoja chmurę?, jak pilnować swoich danych? - dowiesz się tego, słuchając załączonej rozmowy Kamila Jasieńskiego z Marcinem Kubickim z magazynu T3 z audycji "Czwarty wymiar". (pj/jp)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głośnik wibracyjny - gadżet dla melomanów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 19:00
Świetnym gadżetem, który może przydać się podczas pikniku jest mały i poręczny głośniczek. Nie jest to zwykły przetwornik, gdyż nie posiada tradycyjnej membrany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marketing - klucz do sprzedaży smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 08:10
Korzystając z abonamentu telefonicznego, w różnych sieciach komórkowych, co dwa lata jesteśmy przekonywani, że potrzebujemy nowego telefonu. Jednak czy nowy smartfon jest rzeczywiście o niebo lepszy od naszego starszego modelu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monitoring nie gwarantuje bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 13:00
W całej Polsce jest zainstalowana niezliczona ilość kamer monitorujących poczynania mieszkańców. Okazuje się jednak, że urządzenia nie śledzą każdego naszego ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkurzacz - ssący problem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:00
Po żarówkach urzędnicy z Brukseli robią porządek z odkurzaczami i zakazują produkcji tego typu sprzętów o mocy większej niż 1600 W. Czym zatem kierować się przy zakupie urządzenia do sprzątania?
rozwiń zwiń