Green IT, czyli ekologiczne rozwiązania w świecie informatyki

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 19:43
– Obecnie wszyscy robią coś, żeby chronić środowisko. Branża informatyczna nie jest inna – zauważa Andrzej Kontkiewicz z VMware i wyjaśnia słuchaczom Czwórki, jak dzięki dobrej woli i zdobyczom techniki można oszczędzać energię.
Audio

W jaki sposób świat IT chce być ekologicznym? – Przede wszystkim dzięki wirtualizacji serwerów – podkreśla Andrzej Kontkiewicz z VMware.

Gość Czwórki tłumaczy, że przenoszenie serwerów w świat wirtualny ma korzystny wpływ na środowisko.

Po pierwsze, oszczędzana jest energia potrzebna do pracy fizycznie działających serwerów.

Po drugie, oszczędzana jest energia związana z chłodzeniem serwerowni. – Tam jest przecież prawdziwy kocioł – zauważa Andrzej Kontkiewicz.

Po trzecie, oszczędza się na przestrzeni.

– A to wszystko bez zauważalnej zmiany dla użytkowników serwerów – zaznacza gość "Czwartego wymiaru".

Jeśli natomiast chodzi o przeciętnego użytkownika, to świat informatyki proponuje głównie przenoszenie indywidualnych komputerów do środowiska chmury obliczeniowej. – Rezygnuje się wtedy ze sprzętu, który zajmuje w domu miejsce i pochłania mnóstwo energii – zauważa gość Czwórki.

W mailach można z kolei natknąć się na informacje, aby ich nie drukować. – To oszczędzanie na papierze, czyli na drewnie, czyli na drzewach – puentuje Andrzej Kontkiewicz.

Więcej o Green IT dowiesz się z rozmowy Kuby Marcinowicza z Andrzejem Kontkiewiczem.

ap


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pochłonie nas chmura obliczeniowa

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 12:00
Już niedługo przestaną nam doskwierać problemy związane z koniecznością aktualizowania oprogramowania, ciągłymi brakami pamięci oraz cenami licencji. A to wszystko dzięki chmurom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest cloud computing?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 19:50
Mówi się, że "chmura zdominowała 2011 rok" i zdominuje też następne lata. Chmura… obliczeniowa oczywiście. Co to jest, do czego służy i czy wszystkim może się przydać w życiu – zdradza nasz ekspert Andrzej Kontkiewicz zaproszony przez CZWÓRKĘ i fundację IT LEADER CLUB POLSKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prestiżowy cykl debat śniadaniowych IT BREAKFAST dla Profesjonalistów!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 18:47
Prezentujemy unikalny cykl prestiżowych debat śniadaniowych w Polsce o nazwie IT BREAKFAST, którego podstawowym założeniem jest ciągłe wspieranie środowisk Liderów, Profesjonalistów jak również użytkowników rozwiązań informatycznych w ich codziennej działalności.
rozwiń zwiń