Od 200 zł do milionów - rzecz o internetowym krezusie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 19:00
Rafał Agnieszczak polskim biznesmenom zagrał na nosie. W wieku 20 lat zainwestował 200 złotych i zarobił miliony zakładając i inwestując w portal internetowy.
Audio

Nie chciał pracować dla korporacji, wybrał własny biznes. W 2001 roku ze znajomym z pracy założył portal fotka.pl. Rafał Agnieszczak i jego znajomy, liczyli, że przychody z portalu pozwolą im "jakoś się utrzymać”. Wtedy Agnieszczak nie myślał nawet, że zostanie milionerem… Dopiero na przełomie 2003 i 2004 zaczęto w Polsce i na świecie mówić o portalach społecznościowych – on wyprzedził ten trend. Założony przez niego portal, to krok milowy w historii polskiego internetu. A przygodę z internetem rozpoczął dość późno. - Moja przygoda zawodowa jest prawie tak długa jak moja przygoda z internetem to był rok 1999, może 1998 - mówi Agnieszczak.
Rafał Agnieszczak udostępnił Polakom możliwość publikowania własnych profili ze zdjęciami. W ten sposób powstała sieć milionów użytkowników, którzy chwalili się w internecie swoimi zdjęciami, a także przeglądali i oceniali fotografie innych. Trudno znaleźć kogoś, kto nigdy nie przeglądał profili na fotka.pl.

- Pamiętam rok 2004, kiedy Neostrada na dobre zadomowiła się w Polskich domach. Ktoś włączał komputer i od razu był w internecie. My wtedy nie nadążaliśmy z dokładaniem serwerów, byliśmy najwolniej działającą stroną - wspomina Agnieszczak.

Była też chwila w życiu Rafała Agnieszczaka, gdy o mały włos, nie pozbawił się milionowych przychodów z reklam: - Był taki moment, w którym w ogóle nie podejrzewaliśmy, że będziemy z portalu czerpali pieniądze. Byliśmy skłonni sprzedać cała powierzchnię reklamową  w serwisie za stałą miesięczną kwotę 5000 złotych na głowę, a było nas 2 - opowiada.

Posłuchaj audycji Kuby Marcinowicza "Czwarty wymiar" i dowiedz się czy jest jeszcze jakaś nisza w internecie, na której można zarobić, i czy przypadkiem dzięki fotce.pl nie odnalazł miłości swego życia.

(pj)

 

Czytaj także

Sezon na tanie tablety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 19:00
Ile są naprawdę warte i do czego się nadają? Sprawdziliśmy to w "Czwartym Wymiarze" - teraz Ty sprawdź efekty testów!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komputer plus telewizor to niezłe kino!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:20
Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podłączyć telewizor do komputera? Posłuchaj rozmowy z Jerzym Łabudą, gościem "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy wymiar fotografii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:40
Do niedawna rewolucyjna filmowa technika 3D, coraz częściej trafia pod strzechy. Na rynku dostępne są już aparaty, które potrafią rejestrować obraz z dodatkowym wymiarem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchawki, słuchawki... i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:00
W "Czwartym Wymiarze” Michał Matus szuka odpowiedzi na pytanie: jakie nowe technologie stosuje się w słuchawkach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paniczne hamowanie na widok fotoradaru!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:30
Fotoradar wzbudza lęk wśród kierowców, ponieważ mamy w zwyczaju jeździć szybciej niż jest dozwolone. Reakcje kierowców na fotoradar zbadał portal Auto Centrum w ramach swojej akcji "50km/h".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń