Festiwal Nauki to "zupa z gwoździa"?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 19:00
Jakie były największe wpadki nauki, czy komputer może czytać ze zrozumieniem, ile mogą kosztować pieniądze? Te i wiele innych zagadnień zostanie poruszonych podczas XVI Festiwalu Nauki. Impreza rozpoczyna się już w piątek (21 września).
Audio
  • Dr Stanisław Bajtlik zaprasza na XVI Festiwal Nauki

Do Czwórkowego studia przybył dr Stanisław Bajtlik, członek Rady Programowej Festiwalu Nauki, który hasła "brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję" nie lubi, jednak przyznaje, że ma ono wiele wspólnego z imprezą.

- Nie ma w Polsce żadnego polityka, żadnej ważnej osoby, która by się z tym hasłem nie zgodziła. I zupełnie nic z tego nie wynika... - mówi doktor Bajtlik w rozmowie z Kubą Marcinowiczem. - Festiwal Nauki to pospolite ruszenie środowiska naukowego właśnie wobec faktu, że brak inwestycji w naukę nikogo nie obchodzi - dodaje.

Naukowcy dołożyli wszelkich starań, by festiwal po raz kolejny się odbył. Ta impreza jest ogromnym czynem społecznym. - Ponad 100 instytutów naukowych oferuje około 900 różnych imprez, wykładów, prezentacji - zachwala doktor Bajtlik. - Robienie tego festiwalu przypomina robienie "zupy z gwoździa". Prezentujemy to, co można zrobić prawie bez środków finansowych.

Gość Czwórki zauważa ogromne zainteresowanie polskich internautów portalami naukowymi na całym świecie. Dostrzega też ogromny potencjał tego zjawiska, ale niestety, jak twierdzi, wciąż brakuje mu odzwierciedlenia tych zainteresowań podczas zajęć szkolnych i w mediach.

Posłuchaj "Czwartego Wymiaru" i dowiedz się jak korzystać z atrakcji Festiwalu, który Polskie Radio objęło swoim patronatem.

Pełen program XVI Festiwalu Nauki.

Czytaj także

Jak naładować telefon, gdy nie ma prądu?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 08:50
Co zrobić, gdy nie ma gniazdka, prądu lub ładowarki, a trzeba naładować telefon lub inny sprzęt? Jakie gadżety pomogą nam wytworzyć prąd?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Radio w Piano zabrzmi lepiej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 19:00
Projekt Piano, którego partnerem jest Polskie Radio, od 3 września funkcjonuje w wersji płatnej. Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu polskieradio.pl, opowiedział, jakie są korzyści z rejestracji w systemie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki test internetu mobilnego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 19:00
Sprawdziliśmy dostępne na rynku oferty. Prezentujemy je w porządku alfabetycznym. Sprawdź, która jest najlepsza!
rozwiń zwiń