Kosmiczna aplikacja NASA. Zobacz więcej niż inni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 19:36
To prawdziwa gratka dla miłośników kosmosu! W aplikacji NASA na Androida znajdziemy między innymi szczegółowe opisy kolejnych misji kosmicznych, a także mnóstwo zdjęć i filmów.
Audio
  • Wszystko o aplikacji NASA - materiał Dominika Olędzkiego

Aplikacja dostępna jest w Android Markecie pod nazwą Nasa App, a obrazuje ją logotyp tej instytucji.

– Po wejściu jej głównym widokiem jest zbiór ikon, przedstawiających odpowiednie sekcje, m.in. kolejne misje, zdjęcia udostępniane przez NASA, kanały telewizyjne i radiowe, a nawet tweety – tłumaczy Bartosz Czechowicz z Wirtualnej Polski.

Każdy z tych "kafelków" prowadzi do odpowiedniej kategorii, w której znajdziemy listę materiałów.

– Na przykład w zakładce "Misje" mamy opisy poszczególnych lotów oraz kalendarz – mówi Czechowicz. – Po wejściu w interesującą nas misję możemy się zapoznać z jej szczegółami w formie tekstowej i foto.

Aplikacja dostępna jest na razie jedynie w języku angielskim.

Dowiedz się więcej na ten temat, słuchając całego nagrania materiału reporterskiego Dominika Olędzkiego z audycji "Czwarty Wymiar".

(kd)

Czytaj także

Używasz komórki w samolocie? To może się źle skończyć

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 06:00
Co może stać się w samolocie, jeśli włączymy telefon i zaczniemy szukać sieci? Czy rzeczywiście korzystanie z komórki podczas lotu jest aż tak niebezpieczne? Dotychczas przez telefonujących pasażerów żaden samolot jeszcze nie spadł, ale wcale nie jest to niemożliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenci chcą wystrzelić w kosmos Amelię

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 17:51
Studenci z Politechniki Warszawskiej ponownie ruszają na podbój przestworzy. O tym, co szykują tym razem opowiedzieli w "Czwartym wymiarze"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie nocne rozkwitnie bujnie pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 18:43
1000 euro za dobę, ale z własną łódka podwodną - to już nie fikcja tylko niedaleka przyszłość turystyki. Za sprawą polskich naukowców, którzy skonstruowali podwodny hotel.
rozwiń zwiń