Główna siedziba Google - każdy chciałby tam pracować

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 18:33
Bilard, piłkarzyki, basen, kilkanaście stołówek, wi-fi w każdym punkcie, specjalne pomieszczenia do relaksu - to wszystko znajduje się w siedzibie głównej Google, nieopodal San Francisco w Kalifornii.
Audio
  • Jak pracuje się w siedzibie głównej Google'a? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Siedziba główna firmy Google w Mountain View
Siedziba główna firmy Google w Mountain ViewFoto: wikimedia.commons.org/aut.Sebastian Bergmann

Googleplex jest ogromny i w niczym nie przypomina gmachów wielu innych korporacji. Znajduje się w Mountain View, zwykłym amerykańskim miasteczku oddalonym od San Francisco o ok. 50 kilometrów. Kampus mieści się z dala od centrum miasta i jest naprawdę ogromny: zajmuje aż 47 tysięcy metrów kwadratowych. Składają się na niego budynki biurowe, parki, oraz kilka boisk, na przykład do koszykówki, czy do golfa.

- Z zewnątrz ten kampus nie robi wrażenia, ale po wejściu do środka widzimy m.in. dinozaura, flamingi, mnóstwo kafejek. Jest jasno i kolorowo - mówi Joanna Sosnowska, dziennikarka Gazety.pl, która miała okazję wizytować siedzibę technologicznego giganta. Jak opowiada, pracuje się tam "gdziekolwiek bądź". - Jeśli ktoś ma ochotę siedzieć przy biurku, to siedzi przy biurku, jeśli chce wyjść i popracować na ławce, czy w jednej z kawiarni, również może to zrobić. Wszędzie jest zasięg bezprzewodowej sieci - mówi ekspertka.

W głównym budynku, na parterze znajduje się przestrzeń dla gości. - Jest tam kilka około 40-calowych monitorów; można stanąć między nimi i dosłownie otoczyć się trójwymiarem Google Earth - opowiada Sosnowska w "Czwartym wymiarze". - To robi ogromne wrażenie- podkreśla.

Na terenie kampusu Google’a znajduje się kilkanaście stołówek. W największej jest aż 6 kuchni do wyboru, m.in. indyjska, meksykańska, czy tajska. Jedzenia jest więc mnóstwo i jest ono bezpłatne. - Googlersi twierdzą, że istnieje taka niepisana zasada, według której żaden z pracowników tej firmy nie może się znajdować dalej niż 150 m od jedzenia - mówi Sosnowska.

Pracownicy Googla nie mogą narzekać także na nudę w pracy. Do ich dyspozycji są bowiem stoły bilardowe, piłkarzyki, oraz basen. W biurach Google są też specjalne pokoje, w których można się zdrzemnąć, jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Po to, żeby za chwilę wstać i pracować bardziej wydajnie. Ale z tych pomieszczeń Googlersi podobno nie korzystają zbyt często.

(kd)

Czytaj także

Podwodne Muzeum w Meksyku: na dnie morza spoczywa 400 ludzkich figur

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 17:50
W głębi Morza Karaibskiego w Cancun w Meksyku powstaje podwodne muzeum. Na dnie morza stanęło 400 rzeźb, które można podziwiać przez maskę do nurkowania, albo przez szklane dno małej łódki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwacze pereł, których pasjonuje historia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:00
Bractwo Poszukiwaczy Pereł działa w 3. Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. To pasjonaci, którzy co tydzień spotykają się po szkole, by posłuchać o różnych ciekawostkach historycznych. Poza tym co miesiąc jeżdżą w różne zakątki Polski, by zwiedzać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magister kontra inżynier - jakie studia wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 12:00
Ekonomia czy informatyka? Choć wybór studiów nie decyduje najczęściej ostatecznie o przyszłej karierze warto dokonać go z rozmysłem. – Należy wybierać sprawdzone uczelnie i kierunki, do których przepustką jest wysoki wynik na świadectwie dojrzałości - radzi Anna Wdowińska z "Perspektyw".
rozwiń zwiń