Ładowanie bez kabli

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:50
Jeśli kilometry kabli ładowarek plącze się po Twoim mieszkaniu i nigdzie nie możesz znaleźć odpowiedniej wtyczki, to ładowanie indukcyjne będzie wynalazkiem dla Ciebie.
Audio

O ładowaniu bezprzewodowym możemy powiedzieć jedno: potrzebne i praktyczne, ale czy na tym poziomie jego zaawansowania technologicznego, rzeczywiście niezawodne i zastępujące tradycyjne ładowanie sprawdził Radomir Wit.

Gdy telefony komórkowe rozładowują się coraz szybciej, producenci sprzętu opatentowują ładowanie bezkablowe. Przy tego typu rozwiązaniach nie trzeba korzystać z ładowarek.

Jan Blinstrub, redaktor zarządzający blomedia.pl, opowiada jak to działa: - Ładowanie bezprzewodowe sprowadza się do tego, że do telefonów nie trzeba podłączać ładowarki wystarczy położyć telefon, bądź inne urządzenie, na płytce i ładowanie jest bezprzewodowe.

- Ta technologia jest młoda, dopiero teraz pojawiają się urządzenia, trafiające na masowy rynek i mające domyślnie możliwość ładowania indukcyjnego - wyjaśnia Blinstrub.

Kiedyś w restauracjach, klubach na pewno powstaną stoły indukcyjne, by ładować wszelkie urządzenia elektroniczne. Mata umożliwia ładowanie wielu urządzeń w tym samym czasie.

- Producenci cały czas nad tym pracują. Ładowarka indukcyjna musi być podłączona do prądu, a ładowane urządzenie musi mieć moduł do indukcyjnego ładowania, albo trzeba mu podłączyć specjalna przystawkę, ewentualnie skorzystać z karty, która wymaga dedykowanego złącza.

Jaka będzie cena takich urządzeń i jak działają one na nasz organizm, dowiesz się słuchając audycji "Czwarty Wymiar".
(pj)

Czytaj także

Nowy Windows wielu zszokuje

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 18:00
Zmienia się wszystko. Nie ma paska Start. Wzrastają za to mobilne właściwości systemu. Więcej o tej rewolucji opowiedział w Czwórce specjalista IT Marek Pyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Załaduj do pełna, czyli jak się jeździ samochodem na prąd

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 12:30
Nie wydaje dźwięku, nie zanieczyszcza powietrza, ma tanie zasilanie i można go doładować we własnym garażu. Czy samochód elektryczny stanie się przebojem polskich dróg?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wicemistrzowie programowania mają zaproszenie do IBM-u

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 18:00
Polska drużyna młodych programistów z Uniwersytetu Warszawskiego zajęła drugie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012. To dla nich początek wielkiej kariery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak będą pracowali dziennikarze w czasie Euro?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 18:00
Podczas każdego meczu wykorzystane zostaną 32 kamery, które zarejestrują wydarzenia mające miejsce na boisku oraz wokół niego. Jak będzie wyglądała praca dziennikarzy podczas tych wydarzeń, sprawdził Radomir Wit.
rozwiń zwiń