Sensacja z wielką kasą w tle

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 10:00
"K.I.S.S." to pierwsza powieść w dorobku Tomasza Pruska. Znajdziemy w niej wielkie pieniądze, sensacyjne zwroty akcji, ludzkie dramaty i wyraziste postaci.
Audio
  • Tomasz Prusek środowisko giełdowe zna od podszewki - od ponad dwudziestu lat jest cenionym dziennikarzem ekonomicznym (Czwórka/Stacja Kultura)
Ponad dwieście spotkań autorskich zaplanowano w trakcie XXIII Targów Książki Historycznej
Ponad dwieście spotkań autorskich zaplanowano w trakcie XXIII Targów Książki HistorycznejFoto: Glow Images/East News

Jak zdradził w "Stacji Kultura" Tomasz Prusek, autor powieści "K.I.S.S.", jej tytuł jest akronimem od wyrażenia "Keep it Simple Stupid". - Bierz to prosto, głupcze! Tak mówią maklerzy w londyńskim City i na nowojorskiej Wall Street. Nie ma w tym żadnego ukrytego przekazu, tylko stwierdzenie, że w interesach, uczuciach, na giełdzie, po prostu w życiu, nie warto kombinować, tylko trzeba brać swoje szybko i konkretnie - ujawnia gość, dla którego jest to debiut książkowy. Od ponad dwudziestu lat Prusek pracuje jako dziennikarz ekonomiczny i w tym okresie mógł się pochwalić licznymi sukcesami.

Okładka
Okładka książki

Środowisko ludzi obracających na co dzień wielkimi pieniędzmi nie jest mu obce. Gdyby wyciągać wnioski na bazie "K.I.S.S.", należałoby stwierdzić, że mnóstwo jest w nim ludzi fałszywych i niezbyt godnych zaufania. - Gdybyśmy żyli w świecie idealnym, to zapewne i na rynku finansowym byliby sami szlachetni, kierujący się dobrem swoich klientów ludzie - odpowiada Prusek. Książka opowiada o środowisku maklerów giełdowych, a to, jak przyznaje, jest arena odwiecznego starcia przyzwoitości i chytrości. Niektórzy nie wytrzymują tego napięcia i idą na skróty.
PRZECZYTAJ TEŻ: Katarzyna Bonda idzie śladami skandynawskich mistrzów

"K.I.S.S." to powieść sensacyjna, rozgrywająca się na płaszczyźnie wielkich pieniędzy, ludzkich dramatów i trudnych wyborów. Główną bohaterką jest Olga Kirsch. Zdawać by się mogło, że to osoba w czepku urodzona. Ma ogromną inteligencję, talent, a także urodę. Przede wszystkim jednak ma pozycję najzdolniejszego młodego finansisty na polskim rynku. Jedną decyzją zrzuciła jednak na siebie duże problemy. - Postawiła się ludziom, którzy mają władzę, żeby służyć klientom, którzy powierzyli jej własne finanse. Dla niej to oni są najważniejsi, a ponad interesy stawia uczciwość. To nie okazało się najbardziej trafną decyzją - przybliża treść powieści Prusek.
ac/pj

Czytaj także

Niezwykłe pasje Wisławy Szymborskiej. "Kochała kicz, pocztówki i popielniczki"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 10:00
Nie było jej stać na drogie prezenty, ale zawsze dla każdego miała jakiś upominek. Ponad wszystko ukochała sobie kiczowate widokówki i szuflady. Oto kilka ciekawostek z życia Wisławy Szymborskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O trudnych ludzkich relacjach z perspektywy Sztokholmu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 15:00
W księgarniach można już znaleźć powieść Katarzyny Tubylewicz pt. "Rówieśniczki". - To książka o współczesnych kobietach, ich problemach, niepokojach, wyzwaniach życiowych, z którymi przychodzi im się zmagać na co dzień - mówi w Czwórce autorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyny z Powstania" nikogo nie pozostawią obojętnym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 11:00
Wśród wielu książek, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, ta jest wyjątkowa. "Dziewczyny z Powstania" pomagają poznać historię z perspektywy kobiet w nim uczestniczących. - To ukazanie kwestii przyziemnych, a nie polityki, czy aspektów militarnych. Bo przecież w trakcie powstania toczyło się normalne życie w nienormalnych warunkach - mówi pisarka Anna Herbich.
rozwiń zwiń