Pijana Sypialnia nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 14:00
Ruszyła letnia inicjatywa warszawskich Teatru Pijana Sypialnia i nadwiślańskiego klubu Pomost 511. Spektakl "Wodewil Warszawski" spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Co jeszcze przed nami? O tym opowiadają członkowie grupy - Sebastian Słomiński i Sławek Narloch.
Audio
  • Spektakl "Wodewil Warszawski" zainaugurował letni cykl "Teatr na leżakach" (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Teatr Pijana Sypialnia poleca się na lato - rozmowa z Sebastianem Słomińskim i Sławkiem Narlochem (Czwórka/Kontrkultura)
Wodewil warszawski
Wodewil warszawski Foto: materiały prasowe

Karol Pawłowicki odwiedził 15 lipca Pomost 511. Można powiedzieć, że inauguracja serii odbyła się z prawdziwą pompą, bo ze względu na ulewę spektakl "Wodewil Warszawski" rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Nie odstraszyło to jednak licznej widowni, a pozytywne reakcje dowiodły, że inscenizacja w malowniczym miejscu udała się doskonale.
PRZECZYTAJ TEŻ: Teatr na ulicy stolicy

Szczegółową relację z wydarzenia możecie usłyszeć w nagraniu ze "Stacji Kultura". Zapraszamy na kolejne atrakcje przygotowane w cyklu "Teatr na leżakach". 22 lipca na scenie Pomostu 511 wystawiony zostanie poetycki spektakl "Osmędeusze" Mirona Białoszewskiego. Przedstawienie zdobyło w tym sezonie główne nagrody na prestiżowych festiwalach teatralnych w całym kraju m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim. Akcja dramatu dzieje się na… stołecznych Powązkach. Będzie również okazja do nauki tańców warszawskich, na którą artyści zapraszają 29 lipca. Każdy będzie mógł spróbować polki i walczyka. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.
ac/kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA TEATR
Czytaj także

Teatr pełny dwuznaczności i żartów językowych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:00
Od soboty w warszawskim Klubie Komediowym będzie można oglądać przedstawienie "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej". Dobra zabawa w lekko krzywym zwierciadle - tak o spektaklu mówią jego twórcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje 2014 zapowiadają się kulturowo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 18:00
Podczas letniej przerwy od szkoły i wyczekanych wakacyjnych urlopów nareszcie możemy znaleźć czas na pozytywną dawkę kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie - od muzyki, poprzez film, aż po teatr. Zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekipa z Teatru Ekipa

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 17:00
"Urban legend", czyli legenda miejska, to współczesna opowieść, która może być w swej historii prawdziwa, nieprawdziwa lub tylko niektóre fakty mogą mieć coś wspólnego z autentycznością. Termin "legenda miejska" rozróżnia historie, opowiadane z dziada pradziada, od tych dzisiejszych.
rozwiń zwiń