X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Szlaga - fotograf uczy się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 13:00
Uznany fotografik i kronikarz stoczni gdańskiej, którego prace pojawiały się w prestiżowych pismach, także modowych postanowił wrócić do szkoły. Z tej okazji zorganizował wystawę, którą prezentuje Gdańska Galeria Miejska.
Audio
  • Wróciłem do szkoły, żeby uporządkować warsztat - rozmowa z fotografikiem Michałem Szlagą (Czwórka?Stacja Kultura)
Prace Michała Szlagi oglądać można w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2
Prace Michała Szlagi oglądać można w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2Foto: mat. promocyjne

Michał Szlaga pierwsze zdjęcia wykonywał w Domu Kultury w Kartuzach. Już wtedy interesowała do dokumentacja zmian zachodzących w codzienności. Mimo młodego wieku nie bał się też fotografować upływającego czasu.

Czytaj także: Moda jako sztuka - portret Alexandra McQueena >>>

Po przeprowadzce do Gdańska życie artystyczne i prywatne całkowicie związał ze stocznią – tam pracuje i mieszka, tam również, konsekwentnie dzień po dniu, obserwuje i powolne i gwałtowne zmiany, które dla niektórych stały się już tylko zastanym faktem.

Michał
Michał Szlaga "Natura"

Ostatnio artysta postanowił wrócić na studia w gdańskiej ASP. Jak sam twierdzi, zrobił to, bo w życiu przyszła pora na zmiany.

- W 2003 roku ukończyłem fotografię, ale na kierunku licencjackim. Bez możliwości kontynuacji. Zamiast mysleć o dalszej edukacji, która wiązałaby się z wyjazdem, na przykład do Łodzi, zająłem się pracą. Zwłaszcza, że miałem co robić. Współpracowałem z "Newsweekiem", "Przekrojem", publikowałem sesje w prasie kobiecej - wspomina Szlaga. - Kiedy jednak pojawił się pomysł, żebym wrócił na studia w roli wykładowcy, okazało się, że najpierw muszę mieć tytuł magistra. Dlatego postanowiłem podjąć to wyzwanie.

Wraz z decyzją o powrocie na ASP pojawił się pomysł zorganizowania wystawy. - Kuratorka Patrycja Ryłko zaproponowała, że skoro znów jestem studentem, mógłbym coś spontanicznie wystawić - śmieje się gość "Stacj Kultura". - To, czym zajmowałem się w ciągu roku akademickiego, przez trzy dni będzie można oglądać w Gdańskiej Galerii Miejskiej.

Z Michałem Szlagą rozmawiali Kasia Dydo i Kuba Kukla. Posłuchaj nagrania z audycji.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlon Brando - trudny, nieokrzesany, zjawiskowy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 10:00
Rzadko kiedy zdarzają się gwiazdy z takimi sukcesami, o których równocześnie możemy powiedzieć, że nie w pełni spełnili się w swojej karierze. - Marlon Brando sięgał szczytów, ale na własne życzenie regularnie z nich spadał. Osiągnął bardzo dużo, ale mógł jeszcze więcej - powiedział w Czwórce krytyk filmowy Bartosz Sztaszczyszyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ai Weiwei - najbardziej znany chiński artysta

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 11:00
Warszawiacy będą mieli okazję poznać tego artystę bliżej. Już 13 lipca w Parku Rzeźby zostanie odsłonięty jego projekt "To Be Found".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Kurzak: w aktorstwie trzeba mieć szczęście. I ja je mam

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 17:00
Marta Kurzak grała w Teatrze Polskim, Teatrze 6. Piętro, a teraz można ją zobaczyć w przedstawieniu "Uwaga publiczność" w Och-Teatrze. W Czwórce przyznała, że w karierze zawodowej pomaga jej nie tylko talent, ale przede wszystkim szczęście.
rozwiń zwiń