X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przestrzeń opisana dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 16:00
"Dźwięczność. Warsztaty z Zorką Wollny i Anią Szwajgier zakończone krótkim koncertem” to letni projekt organizowany przez Gdańską Galerię Miejską. Spotkania uwieńczy "koncert” opisujący przestrzeń dźwiękami przygotowanymi przez duet artystek wraz z uczestnikami warsztatów.
Audio
  • "Dźwięczność. Warsztaty z Zorką Wollny i Anią Szwajgier zakończone krótkim koncertem” - o wydarzeniu rozmawialiśmy z kuratorką, Aleksandrą Tatarczuk (Czwórka/Stacja Kultura)
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża Motławy
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża MotławyFoto: Pjama/Wikipedia/CC

- Ania Szwajgier i Zorka Wollny już od kilku lat pracują przy tego typu projektach. Wchodzą w przestrzeń i próbują opisać ją dźwiękami - wyjaśnia kuratorka, Aleksandra Tatarczuk z Gdańskiej Galerii Miejskiej. - W ten sposób artystki "obudowały” halę B90 na terenie Gdańskiej Stoczni, gdzie stworzyły "piosenkę przy pracy". Razem ze stoczniowcami szukały dźwięków, które były odgłosami pracy, jak i odpoczynku. Było słychać gwizdanie i głośne sprzęty mechaniczne

Według gościa Czwórki, aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba mieć zdolności muzycznych, a jedynie trochę chęci do zabawy. Warunkiem przystąpienia do spotkań jest ukończenie 16-go roku życia. Uczestnicy będą bawić się swoim ciałem, przestrzenią, ale przede wszystkim dowiedzą się, jakie dźwięki można wydobyć z Gdańskiej Galerii Miejskiej.

Czytaj także: Odkryć Gdańsk śladami Grassa<<<

- Pierwszy dzień warsztatów posłuży nam do poznania się. Jest to dosyć intymna formuła pracy, więc na początku postaramy się przede wszystkim nawiązać więzi - tłumaczy kuratorka i dodaje: - Zakładamy, że uczestnicy nie będą się znać i będziemy próbowali zbudować małe, kilkudniowe plemię.

Warsztaty będą trwać pomiędzy 20-24 sierpnia, zaś 25 sierpnia o godzinie 19:30 odbędzie się happening artystek. Razem z uczestnikami przygotują konkretny wariant dźwięków opisujący Gdańską Galerię Miejską i wspólnie zaprezentują "koncert" przed publicznością.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

bc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatralna feta w Gdańsku (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2011 10:09
Rusza jubileuszowy festiwal teatrów plenerowych i ulicznych – FETA 2011. Gościem Czwórki jest Elwira Twardowska, dyrektor festiwalu i Tamara Karbowa z teatru Wędrujące Lalki Pana Pezo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szlaga - fotograf uczy się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 13:00
Uznany fotografik i kronikarz stoczni gdańskiej, którego prace pojawiały się w prestiżowych pismach, także modowych postanowił wrócić do szkoły. Z tej okazji zorganizował wystawę, którą prezentuje Gdańska Galeria Miejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj historię teatralnym szlakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 15:00
Dzięki Europejskiemu Szlakowi Teatrów Historycznych mamy możliwość odwiedzić ważne teatry na jedenastu zróżnicowanych trasach od Morza Czarnego, aż po kraje nordyckie.
rozwiń zwiń