Jak "Pokochać Ukrainę"?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 15:02
Jacek Łęski, Alina Łęska autorzy książki "Pokochać Ukrainę" będą gośćmi Czwórkowej audycji "Stacja Kultura" w środowe popołudnie.
Kijów
KijówFoto: wikimedia.commons/fot.Jorge Láscar

Ukraina, Ukraińcy i Polacy oczami polsko-ukraińskiego małżeństwa - historia, polityka, kuchnia, kariera, korupcja, sztuka, miłość, zwyczajne życie i droga do Europy, młode pokolenie kontra sowiecka tradycja - to historie opisane w książce "Pokochać Ukrainę" autorstwa Jacka i Aliny Łęskich.

Autorzy są zdania, że Polaków i Ukraińców dzieli, ale i łączy więcej niż się wydaje. Zapraszamy na spotkanie z nimi do "Stacji Kultura" w środę, 24 września.

Audycja startuje o godz. 11.00. Zapraszamy!

(kd)

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sonia Bohosiewicz: uwielbiam czytać biografie wielkich ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 08:00
Sonię Bohosiewicz można ostatnio oglądać na scenie Teatru Polonia w Warszawie w monodramie "Chodź ze mną do łóżka" w reżyserii Adama Sajnuka. Choć aktorka ma mnóstwo obowiązków, bardzo lubi czytać i robi to w każdej wolnej chwili.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Cyrwus: czytanie "Trylogii" to rodzaj misji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 08:00
Już w sobotę, 6 września, odbędzie się trzecia edycja Narodowego Czytania, tym razem poświęcona dziełom Henryka Sienkiewicza. Jednym z czytających będzie Piotr Cyrwus, zaś o muzykę zadbał m.in. duet The Dumplings. W Czwórce podzielili się swoimi impresjami związanymi z inicjatywą.
rozwiń zwiń