Naturalnie, folkowo i organicznie - tak brzmi nowy Wiedźmin

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 14:40
"Wiedźmin 3: Dziki Gon" ujrzy światło dziennie 19 maja. Za sukcesem tej komputerowej sagi stoi rzesza twórców, w tym także kompozytorów muzyki. Jednym z nich jest Marcin Przybyłowicz.
Audio
  • Polski folk zabrzmi w Wiedźminie (Stacja Kultura/Czwórka)
19 maja premierę będzie miała kolejna, trzecia już, część gry komputerowej Wiedźmin, zatytułowana Dziki Gon
19 maja premierę będzie miała kolejna, trzecia już, część gry komputerowej Wiedźmin, zatytułowana "Dziki Gon"Foto: materiały prasowe

Marcin Przybyłowicz tłumaczył w "Stacji Kultura", że muzyka w grach ma przenosić pewien stan emocjonalny, nie tylko wspomagać narrację. A co było kluczowe w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do najnowszego Wiedźmina?

- Trzymaliśmy się jednej naczelnej zasady: muzyka miała brzmieć naturalnie, organicznie, a największy nacisk położyliśmy na element folku - wyjaśnił gość radiowej Czwórki.

Dodał, że wiele elementów zostało zapożyczonych z kultury irlandzkiej, celtyckiej i szkockiej. - Staraliśmy się tworzyć różnorodnie, oczywiście przy wykorzystaniu instrumentów z epoki, ale też najnowszych technologii - zaznaczył i zdradził kilka szczegółów z samego procesu tworzenia.

***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Katarzyna Dydo
Gość: Marcin Przybyłowicz, twórca muzyki m.in. do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon"
Data emisji: 04.03.2015
Godzina emisji: 10.40
mr/kd

Czytaj także

Thriller na żywo? Zagraj w "Room escape"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 08:00
Myślałeś kiedyś, jak by to było, zostać bohaterem filmu "The Cube" czy "Piła"? Możesz to sprawdzić w grze terenowej "Room escape".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już nie tylko "Wiedźmin". Polskie gry podbijają światowe rynki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 07:51
Polskie gry komputerowe odnoszą kolejne sukcesy na światowych rynkach - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Dzięki temu wzrasta zainteresowanie inwestorów tą branżą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańska gra o powstaniu warszawskim ma już polską wersję

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 13:23
"Szare Szeregi" (w oryginale "Grey Ranks") to uznana w środowisku niezależna gra fabularna, w której gracze wcielają się w role młodych polskich uczestników powstania warszawskiego.
rozwiń zwiń