Rekonstrukcje historyczne - walki, tańce i gotowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 12:00
Rafał, 19-latek z Warszawy, miał mało czasu, żeby przygotować się do matury. Po lekcjach brał do ręki miecz i walczył niczym średniowieczny rycerz.
Audio
  • 19-letni Rafał o swojej pasji, czyli o średniowiecznych rekonstrukcjach historycznych (Czwórka/Stacja Kultura)
Rekonstruktorzy zajmujący się czasami średniowiecza odtwarzają historię konkretnych rodów rycerskich, ale wcale nie tak łatwo jest zostać rycerzem - najpierw trzeba przejść pasowanie
Rekonstruktorzy zajmujący się czasami średniowiecza odtwarzają historię konkretnych rodów rycerskich, ale wcale nie tak łatwo jest zostać rycerzem - najpierw trzeba przejść pasowanieFoto: Pixabay/Domena publiczna

Zajęcia grupy rekonstrukcyjnej wypełniają Rafałowi praktycznie cały wolny czas. Uczestnicy biorą udział w walkach rycerskich, uczą się strzelania z łuku i jazdy konnej. Ale rekonstrukcje to nie tylko walki.

- Lubimy gotować różne dania historyczne, ich głównym składnikiem jest kasza, do tego warzywa i różne mięsa. Pomidorów i ziemianków nie wolno nam jeść, bo to niehistoryczne. Czasem zdarza mi się też taczyć średniowieczne tańce w kole - mówi Rafał.

Bohater reportażu zamierza połączyć swoją pasję z życiem zawodowym. Wymienia profesję, w której szczególnie mogą przydać się jego "średniowieczne" umiejętności.

***

Tytuł reportażu: "Metal"

Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/kd

Czytaj także

"W mundurze czuję się zupełnie innym człowiekiem"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 19:04
Najpierw kupują konie, potem szyją mundury i uczą się tańczyć mazura… Młodzi i starsi, ludzie różnych zawodów - zapaleni kawalerzyści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie drwa rąbią...

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 09:45
Porzuciła nowoczesne biuro, w którym godzinami wstukiwała dane do komputera; wzięła do ręki piłę, młotek, gwoździe i założyła warsztat stolarski dla kobiet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bitwa pod Legnicą. Klęska z rąk Tatarów zatrzymała zjednoczenie Polski na sto lat

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2024 05:40
Śmierć Henryka Pobożnego z rąk Tatarów na legnickich polach na blisko sto lat zahamowała proces zjednoczeniowy rozbitej Polski.
rozwiń zwiń