Gra miejska z dreszczykiem. Kto podpalił Królikarnię?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 18:00
5 września warszawiacy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Mokotowski feniks, czyli tajemnica pożaru Królikarni". Uczestnicy będą musieli rozwikłać zagadkę przestępstwa sprzed lat.
Audio
  • Agnieszka Kaczmarczyk o grze miejskiej "Mokotowski feniks, czyli tajemnica pożaru Królikarni" (Stacja Kultura/Czwórka)
Pałac Królikarnia wzorowany był na słynnej renesansowej rezydencji Villa Rotonda znajdującej się we Włoszech
Pałac Królikarnia wzorowany był na słynnej renesansowej rezydencji Villa Rotonda znajdującej się we WłoszechFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Królikarnia to malowniczy, XVIII-wieczny pałac położony na Mokotowie na szczycie skarpy warszawskiej. Z miejscem tym wiąże się pewna niewyjaśniona historia.

- W 1879 roku piękny pałacyk spłonął, a donosił o tym "Kurier Warszawski". Mimo śledztwa, podpalacz nigdy nie został odszukany. Na kanwie tej historii opieramy naszą grę, a jej uczestnicy będą wcielać się w role asystentów komisarza policji i szukać winnego - tłumaczy Agnieszka Kaczmarczyk.

Gra miejska jest częścią projektu "Warszawa, ty i ja". Organizatorka wydarzenia zdradza, które postaci znane z kart historii znalazły się w gronie podejrzanych o podpalenie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Agnieszka Kaczmarczyk (organizatorka gry miejskiej "Mokotowski feniks, czyli tajemnica pożaru Królikarni")

Data emisji: 25.08.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/fbi

Czytaj także

Młody Chopin - zakochany i tryskający humorem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 14:00
Fryderyk Chopin w młodości uwielbiał żartować i bawić się z przyjaciółmi. A gdy się zakochał, posunął się nawet do wandalizmu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Autobusy, które tworzą historię miasta

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 14:30
Chausson, jelcz, ikarusy i sany - to kolekcja Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy, który działa już 35 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pałac Kultury ma 60 lat. I wciąż pozostaje zagadką

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 13:24
Oficjalnie budynek ma 3 288 pomieszczeń, usytuowanych na 42 piętrach, a jego kubatura wynosi 871 tys. m2. A nieoficjalnie? Pracownicy PKiN wciąż odkrywają kolejne zakamarki gmachu.
rozwiń zwiń