Art coach, czyli trener personalny dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 12:40
Małgorzatą Marczewską ostrzega, że kontakt z nią grozi rozwojem. Na co dzień dba o kariery muzyków, fotografów, projektantów mody i aktorów.
Art coach wspiera nie tylko debiutujących, ale też doświadczonych artystów
Art coach wspiera nie tylko debiutujących, ale też doświadczonych artystówFoto: Pixabay (Domena publiczna)

W dzisiejszych czasach artyści, by osiągnąć sukces, muszą świadomie rozwijać swoją karierę zawodową i uczestniczyć w brutalnej walce na rynku sztuki. Art coach pomaga im rozpoznawać możliwości i potrzeby.

- Nasz mózg potrzebuje określonej informacji, żeby wiedział, co ma robić. Na początku ustalamy, jakie efekty i w jakim czasie dana osoba chce osiągnąć i nazywamy to. Potem coach towarzyszy w podejmowaniu różnych działań. Ważne jest to, żeby zadać pytania, których sami sobie nie zadajemy - mówi Małgorzata Marczewska.

Gość Czwórki wyjaśnia też, że coach nie zawsze pracuje w trybie indywidualnym i zdradza, jak wygląda jej praca, gdy ma za zadanie wsparcie grupy aktorów na planie filmowym. Podpowiada także, co trzeba zrobić, żeby zostać art coachem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Małgorzata Marczewska (art coach)

Data emisji: 3.11.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kd

Czytaj także

Mateusz Grzesiak: jestem po to, żeby zmienić świat

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 14:40
Najpopularniejszy w Polsce coach Mateusz Grzesiak przekonuje, że szczęście każdy musi znaleźć sam i zdradza, że chce dokonać zmiany w myśleniu Polaków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Personal Branding. Zrób z siebie markę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 14:40
- Marka osobista to jest to, co ludzie mówią o nas, kiedy nas nie ma w pokoju - wyjaśnia coach Piotr Grządziel. - W każdym z nas jest coś wyjątkowego i na tym należy oprzeć budowanie wizerunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 17:15
Ludzki mózg jest leniwy, dlatego nowo poznane osoby czy zjawiska błyskawicznie kojarzy z tym, co już zna, a następnie umieszcza w odpowiednich szufladkach. Psycholog Mateusz Grzesiak podpowiada, jak wykorzystać tę właściwość mózgu.
rozwiń zwiń