Vincent van Gogh wiecznie żywy?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 12:00
Na błoniach Stadionu Narodowego można oglądać wystawę "Van Gogh Alive", która gościła już m.in. w Berlinie, Szanghaju i Petersburgu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Materiały prasowe

Jak zapewniają organizatorzy, wystawa jest okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu specjalistycznej technologii. Na wystawie zobaczymy ponad 3 tysiące dzieł Vincenta van Gogha wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów, a ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga galerii przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza.

Jakie wrażenie ekspozycja robi na żywo? Wybierzemy się tam z mikrofonem i zdamy relację! W audycji sprawdzimy też, jakie atrakcje na jesienne wieczory przygotował dla warszawiaków Klub Komediowy.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w poniedziałek (15.11) w godz. 10.00-11.00. Audycję prowadzi Katarzyna Dydo.

mg/mm

Czytaj także

Frida Kahlo - kobieta pełna kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 17:20
Frida Kahlo, czyli Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón urodziła się, żyła i umarła w błękitnym domu w Mexico City. Tam poznała swojego męża, malowała, projektowała stroje i biżuterię. - Jej życie było zawieszone między dramatem, a namiętnością - mówi Helena Postawka-Lech, historyk sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mona Lisa z dziobem i aniołki w metrze?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 14:30
W internecie zapanowała moda na przerabianie klasycznych dzieł sztuki lub dodawanie do nich zabawnych komentarzy. My przyglądamy się najciekawszym kolażom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsaw Gallery Weekend - święto sztuki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 14:00
22 galerie i 59 artystów. Warszawskie galerie prywatne szeroko otwierają drzwi i zapraszają na spotkanie z malarstwem, rzeźbą, instalacjami i video artem.
rozwiń zwiń