Warsaw Gallery Weekend - święto sztuki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 14:00
22 galerie i 59 artystów. Warszawskie galerie prywatne szeroko otwierają drzwi i zapraszają na spotkanie z malarstwem, rzeźbą, instalacjami i video artem.
Audio
  • Justyna Kowalska z BWA Warszawa zaprasza na Warsaw Gallery Weekend (Stacja Kultura/Sztuka)
Galerie przyciągają koneserów sztuki w każdym wieku
Galerie przyciągają koneserów sztuki w każdym wiekuFoto: Pixabay (Domena publiczna)

W programie są m.in. śniadanie z artystą Józefem Robakowskim, performens "4’33”: Młode Pokolenie" transmitowany on-line i wiele wystaw uznanych artystów.

- Prowadzimy galerie prywatne, komercyjne. Nie jest nas wiele, 22 w całej Warszawie, podczas gdy w Berlinie takich galerii jest 500. Od dużych instytucji różnimy się tym, że jesteśmy bardzo elastyczni i możemy zorganizować wystawę w ciągu kilku tygodni czy dni. A przede wsztystkim jesteśmy niezależni, nikt nie ma wpływu na nasz program - mówi Justyna Kowalska z BWA Warszawa.

Warsaw Gallery Weekend potrwa od 25 do 27 września. Z audycji dowiecie się, gdzie zdobyć mapkę ze wszystkimi galeriami biorącymi udział w wydarzeniu i w jaki sposób obejrzeć wystawy, na które nie uda wam się dotrzeć w trakcie weekendu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Justyna Kowalska (BWA Warszawa)

Data emisji: 23.09.2015

Godzina emisji: 10.00

mg

Czytaj także

Iwona TM: irytuje mnie sytuacja, w jakiej są artyści

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 13:00
Młoda artystka Iwona Teodorczuk-Możdżyńska irytuje się na wszechobecną komercjalizację i przekonuje, że sztuka może inspirować do zmiany świata. W Warszawie będzie można zobaczyć wystawę jej prac.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EXPO 2015. Stół polski w Mediolanie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 14:00
"Wyżywienie planety, energia dla życia" to hasło EXPO 2015 w Mediolanie. - Jednym z elementów ekspozycji w naszym pawilonie jest wystawa "Stół polski", na której prezentujemy designerskie zastawy - mówi kuratorka ekspozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mona Lisa z dziobem i aniołki w metrze?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 14:30
W internecie zapanowała moda na przerabianie klasycznych dzieł sztuki lub dodawanie do nich zabawnych komentarzy. My przyglądamy się najciekawszym kolażom.
rozwiń zwiń